Biden, İran'la görüşmelerde ısrarcı

Biden, İran'la görüşmelerde ısrarcı.9600
  • Giriş : 09.02.2009 / 00:20:00
  • Güncelleme : 08.02.2009 / 23:41:09

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İran ile görüşeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Biden, Almanya'nın Münih kentinde yapılan Güvenlik Konferansı'na katıldı. Savaş riski ile atalet tehlikesi arasında bir seçim yapmamak için önleyici olarak çalışacaklarını belirten Biden, gerekirse İran'a karşı önleyici adım atabileceklerini söyledi. Biden, "Büyüyen İran tehlikesine karşı füze sistemleri geliştirmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

İran'ın nükleer isteğini bırakması ve terörü desteklememesi halinde "manalı teşvikler" sunacaklarını belirten Biden, "Krizler büyüyüp önümüze gelmeden önce askeri, siyasi, ekonomik, kültürel yani gücümüzün tüm unsurlarını kullanacağız." diye konuştu. "İyi haber, Amerika artık daha fazlasını yapacak" diyen Biden, "Kötü haberse dostlarımızdan daha fazlasını isteyeceğiz." dedi.

Rusya ile ilişkilere de değinen ABD Başkan Yardımcısı Biden, ilişkileri düzeltmenin zamanı geldiğini söyledi. Taliban ve El Kaide'yi yenilgiye uğratmak için NATO ve Rusya'nın işbirliği yapması gerektiğini söyleyen Biden, Gürcistan gibi konularda Moskova ile görüş ayrılıklarının da olacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*