BİL-ÜRET Projesi'ne AB'den destek

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Malatya'da, Düzey 2 Bölgeleri Kalkınma Programı ve Yerel Kalkınma Girişimleri Hibe Programı çerçevesinde Sürgü Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan proje Avrupa Birliği tarafından onaylandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnönü Üniversitesi Sürgü Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan 'Sürdürülebilir Balıkçılık Kapsamında Bilinçli Üretici Projesi' (BİL-ÜRET) AB tarafından kabul edildi.
Konuyla ilgili bilgi veren Sürgü Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Küçükbay, Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından bölgelerde ekonomik faaliyetlere ve yaşam kalitesini geliştirmeye katkıda bulunacak proje tekliflerinin belirlendiğini ve uygulanmaya başlandığını söyledi.
Bu kapsamda, Merkezi Finans ve İhale Birimine sunulana BİL-ÜRET projesinin AB tarafından kabul edildiğini ifade eden Küçükbay, "30 Kasım 2006 tarihinde sözleşme imzalanmış ve proje faaliyetlerine başlanmıştır. Bölge ekonomisinin gelişimi için artı değerler sağlamak, sürdürülebilir balıkçılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması proje büyük önem arz ediyor. Malatya'da sürdürülebilir balıkçılık kapsamında verilecek kurs ve eğitimlerle balık üreticileri bilinçlenecektir. Daha bilinçli üreticilik sayesinde doğaya ve çevreye zarar verilmedin balık üretimi yapılması sağlanacaktır" dedi.
Projenin toplam bütçesinin 82 bin 496 Avro olduğunu açıklayan Küçükbay, projenin yüzde 89'luk kısmının Merkezi Finans ve İhale Birimi ve yüzde 11'lik kısmının ise İnönü Üniversitesi tarafından karşılanacağını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious