Bilal Erdoğan Usame Kutup ses kaydı konuşması - Telefon Tayyip Erdoğan Üsame Kutup kimdir?

Bilal Erdoğan Usame Kutup ses kaydı konuşması - Telefon Tayyip Erdoğan Üsame Kutup kimdir?.9488
15.02.2014 / 17:35:23

İnternette Başbakan Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'la Usame Kutup arasında geçen konuşmalar yayınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Bu ses kaydını habercilik ilkelerimiz gereği yayınlamıyoruz. İsteyenler muhtelif video sitelerinden kayıtlara ulaşabilirler.

Mısır asıllı Türk işadamı Usame Kutub, Savcı Muammer Akkaş’ın gözaltına alınmasını istediği 41 isimden biri. Usame Kutub son olarak, bir dönem BM’nin terör listesine giren Suudi işadamı Yasin El Kadı ile 15 Şubat gecesi İstanbul Merter’de geçirdiği trafik kazasıyla gündeme gelmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen 25 Aralık soruşturması kapsamında, Bilal Erdoğan ifade verdi.Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, müvekkiline karşı kara propaganda yürütüldüğünü ifade ederek, “Mahkum edilmeye, linç edilmeye çalışılması en temel insan hak ve özgürlüklerine yapılmış açık bir saldırıdır” dedi.

Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama;

Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan 05 Şubat 2014 tarihinde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TMK 10. Maddesi İle Görevli ve Yetkili Bölümü’ne giderek ifadesini vermiştir.

Cumhuriyet Savcıları tarafından Bilal Erdoğan’a dosya kapsamındaki iddialar sorulmuş ve müvekkilim de tüm iddiaları ayrıntılı olarak cevaplandırmıştır. Öncelikle belirtmek isteriz ki; soruşturmanın gizliliği ilkesine sadık kalarak medyada yer alan yalan yanlış tüm haberlere rağmen bugüne kadar hiçbir açıklama yapmamayı daha uygun gördük. 

Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan’a yönelik suçlamaların tamamı soyut iddia ve yorumlardan ibarettir.
Müvekkilimin sıradan olan telefon görüşmeleri kaydedilmiş, elde edilen tapeler tamamen keyfi şekilde değerlendirilmiş ve yorumlanmıştır. Aynı şekilde Sayın Bilal Erdoğan’ın belli zamanlarda fotoğrafları çekilerek, bu fotoğraflar bir suç isnadı çerçevesinde son derece keyfi bir değerlendirmeye tabi tutulmuştur.

Ayrıca, müvekkilimin hiçbir şekilde haberinin olmadığı 3’üncü şahısların yaptıkları telefon konuşmaları da, aynı şekilde müvekkilim üzerinde bir suç şüphesi oluşturmak için kullanılmıştır.

Şurası son derece açıktır ki, Sayın Bilal Erdoğan, kamuoyu tarafından bilinen kimliği nedeniyle, siyasete yönelik bir yıpratma operasyonunda algı oluşturmak için mesnetsiz şekilde suçlamalara muhatap kalmıştır.

Müvekkilimi karalamak ve şüphe altında bırakmak suretiyle kamuoyu algısı oluşturularak siyasi bir sonuç elde edilmek istenmiş, bu amaç doğrultusunda da hukukun en temel ilkeleri çiğnenmiştir.

Ses kayıtları ve görüntüler, hukuka tamamen aykırı şekilde medyaya sızdırılmış, soruşturmanın gizliliği ihlal edilmiş, operasyonun başladığı andan itibaren müvekkilim üzerinden kara bir propaganda yürütülmüş ve daha ilk andan itibaren kimi Medyada müvekkilimin suçlu olduğu hükmü verilerek adeta infaz aşamasına geçilmiştir.

Ortada somut hiçbir delil yokken, somut hiçbir suç isnadı yokken, illegal şekilde yayınlanan tapelerden yola çıkarak, Sayın Bilal Erdoğan’ın mahkum edilmeye, linç edilmeye çalışılması, hukuka, insani değerlere, en temel insan hak ve özgürlüklerine yapılmış açık bir saldırıdır.
Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan’ın masumiyetinin en kısa zamanda ortaya çıkması için hukuk mücadelemizi de kararlılıkla sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Av. Ahmet ÖZEL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*