'Bildiğiniz ne varsa yazın, söyleyin”

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

BBP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Topaktaş, Ortadoğu Gazetesi'nde köşe yazısında BBP'yi eleştiren ve bazı fotoğraflar yayınlayan Yıldıray Çiçek'e "Bildiğiniz ne varsa yazın, söyleyin" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Topaktaş açıklamasında,"O fotoğrafı göstererek bir şeyler varmış gibi davranarak 'bak yazarız ha' diyerek sanki 'bildiğimiz bir şey var da söylemiyoruz, yazmıyoruz' gibi yaklaşımda bulunuyorsunuz. Her zaman yaptığınız gibi ucuz polemik ve karalama yolunu seçiyorsunuz. Açık ve net söylüyoruz: Bildiğiniz ne varsa yazın, söyleyin. Osman Baydemir'i makamında ziyaret etmekten, eşkıya başının dosyasını rafa kaldırmaktan, milletin verdiği imkanı yıllarca ülkücü harekete düşmanlık yapanların emrine vermekten daha mı ayıpmış Leyla Zana'larla karşılaşmış olmak? Siz milletin hakkını hukukunu birilerinin peşine takacaksınız, yedek teker yapacaksınız, ama kimse sizi eleştirmeyecek."şeklinde konuştu.

Topaktaş, şöyle devam etti: "İhanet kavramının ne olduğunu çok iyi bilenlerdeniz, bu kavramın şimdiye kadar MHP'de ne kadar ucuz kullanıldığını herkes biliyor. Eğer defterleri yeniden açmak gerekiyorsa, çok kolay açabiliriz. Bizim hesabını veremeyeceğimiz, cevabı olmayan, gerekçesini ifade edemeyeceğimiz hiçbir davranışımız yoktur. İkide bir her sıkıştığınızda köşenize koyduğunuz bir fotoğraf var. Herhalde aleyhte kullanacağınız başka bir argüman da bulamıyorsunuz. Diplomatik bir ortamda Alman Büyükelçiliğini ziyaretimiz sırasında, tamamen tesadüfen karşılaşmanın bir sonucu olarak çekilmiş olan bir fotoğrafı bu kadar abartarak ikide bir gündeme getirdiğinize göre zaten, başka bir şey de bulamıyorsunuz demektir."

BBP kadrosunda MHP düşmanlığı olmadığını belirten Topaktaş, MHP'nin anlaşılmaz hale gelmiş olan politikaları, bugün savunduğu fikirlerinin bu tür tartışmalara neden olduğunu söyledi. "MHP'nin yönetim anlayışı, milletten aldığı yetkiyi, ülkücülerin, milliyetçilerin ve milletin ciğerini parçalamak suretiyle basiretsizliğin en büyük örneğini göstererek ihanet etmektir" diye ekledi.

Topaktaş, şunları ifade etti: "Bütün bunlar muhacehesinde fikir adamlığıyla özgür düşünce ve özeleştiri penceresinden konumunuza bakmanızı tavsiye ediyor, görüşlerinizi kınıyor, bu anlayışınızın seviyesini kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz."

"Büyük Birlik Partisi'nin Meselesi Türkiye'dir. Büyük Birlik Partisi'nin derdi Türk milletinin kuşatılmışlıktan kurtularak bağımsız, güçlü önder bir ülke olmasıdır. Büyük milletimizin milli ve manevi değerlerini yaşamak ve yaşatmak ve bu değerlere saldıranlarla mücadele etmektir" şeklinde konuşan Topaktaş, "BBP olarak, bütün varlığımız ve heyecanımızla bu istikamette çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious