Bilecik'te asfaltsız ve susuz köy kalmadı

Bilecik'te asfaltsız ve susuz köy kalmadı.18021
  • Giriş : 27.03.2008 / 13:48:00

Bilecik Valisi Musa Çolak, Köylerin Altyapısını destekleme Projesi (KÖYDES) yatırımları ile Bilecik'in 243 köyü arasında asfaltsız ve susuz köy kalmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilecik İl İdare Kurulu toplantısı, Vali Musa Çolak Başkanlığı'nda Bilim ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Kaymakam ve daire müdürlerinin katıldığı toplantı yaklaşık 5 saat sürdü. Toplantıda, 2007 yılında yalpan yatırımlar ve 2008 yılında yapılacak yatırımlar ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Musa Çolak, vatandaşların talep ve isteklerini en iyi şekilde yerine getirmenin kamu çalışanlarının temel prensibi olması gerektiğini belirterek, insan odaklı bir yaklaşımın kendisinin temel felsefesi olduğunu söyledi. 'Bugün git, yarın gel' anlayışının artık silinmesi gerektiğinin altını özellikle çizen Vali Çolak; "Vatandaşa en iyi hizmeti vermek bizim temel görevimiz olmalıdır. Vatandaş endeksli bir hizmet anlayışı içindeyiz ve herkes bu anlayışı temel felsefesi haline getirmelidir" diye konuştu.

Son birkaç yıldır, KÖYDES Projesi kapsamında Bilecik'in köylerine ciddi yatırımlar yapıldığını belirten Vali Musa Çolak, bu yatırımlar sayesinde köylerin hayat standartlarının yükseltildiğini söyledi. Özellikle son 2 yılda KÖYDES kapsamında köylerin altyapısını iyileştirdiklerini belirten Vali Çolak; "Bilecik'in 243 köyünden içme suyu ve yolu asfalt olmayan köyü kalmadı. Bu bizi mutlu ettiği gibi köylülerimizi de memnun ediyor" dedi. Hedeflerinin köylerdeki kanalizasyon sorununu da bitirmek olduğunu belirten Çolak, milletin efendisi olan köylülerin her türlü hizmete layık olduklarını de söyledi.

Bilecik İl İnsan Hakları Kurulu'na son 2 yıldır hiç müracaat olmadığını ve bunun memnuniyet verici olduğunu kaydeden Vali Çolak, bu konuda tüm kurumları uyardı. Bilecik'te aç ve açıkta kimsenin kalmadığını, Vakıflar Şube Müdürlüğü'nün her gün 500 kişiye sıcak yemek dağıttığını ve yemekleri vatandaşın evlerine kadar götürdüklerini ifade eden Vali Çolak, yemek kontenjanının 750'ye çıkarıldığını, ancak ihtiyaç sahipleri bulunamadığı için halen 500 kişiye yemek verildiğini sözlerine ekledi.

Bilecik'teki daire müdürlerini tek tek dinleyen Vali Çolak, toplantının aynı zamanda koordinasyon ve işbirliğini sağladığına vurgu yaparak bundan sonra genişletilerek devam edeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious