Bilek güreşinde büyük başarı

Bilek güreşinde büyük başarı.4351
  • Giriş : 31.10.2007 / 13:18:00
  • Güncelleme : 31.10.2007 / 13:53:21

29. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Türkiye, 1 altın ve 1 bronz madalya kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bulgaristan'ın Veliko Turnova kentinde yapılan ve 51 ülkeden, 1118 sporcunun katıldığı organizasyonda, bedensel engelliler sağ kol artı 90 kiloda Mustafa Dinleyici dünya şampiyonluğunu elde etti.

Aynı şampiyonada Yakup Cin ise sol kol masterler 100 kiloda dünya üçüncülüğünü kazandı. Cin ayrıca, sağ kol masterler 100 kiloda 4. sırada yer aldı.

Şampiyonaya gençler kategorisinde katılan Türk sporculardan sağ kol 70 kiloda Mehmet Ali Yiğit ve sağ kol artı 80 kiloda Kemal Bulut dünya yedincisi oldu.

Şampiyonada genel sıralama 2 ayrı kategoride değerlendirildi. Türkiye, genel sıralamada 5. olurken, bedensel engellilerde ise ikinciliği elde etti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Eğitim Salonu'nda düzenlenen basın toplantısına, başarılı sporcular Mustafa Dinleyici ve Yakup Cin'in yanı sıra Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, Şehit Kamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı ve Şehit Kamil Belediyespor Kulübü Başkanı Cuma Güzel katıldı.

Toplantıda konuşan genel müdür yardımcısı Babacan, paralimpik oyunları için ödül yönetmeliğinin bulunduğunu hatırlatarak, “Diğer branşlarda başarılı sporcuların olimpiyatlara eşdeğer ödül alması konusunda genel müdürümüz Mehmet Atalay talimat verdi. Bu konudaki çalışmalarımız sürüyor” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı da Şehit Kamil Belediyesi'nin, belediyeciliğin sadece yol, su ve kanal çalışması olmadığını bu başarıyla gösterdiğine dikkati çekerek, “Gaziantep'in, Şehit Kamil'in ve Türkiye'nin adını uluslararası platformda dünyaya duyuran başarılı sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Basın toplantısında konuşan belediye başkanı Metin Özkarslı ve kulüp başkanı Cuma Güzel de belediye ve kulüp olarak bugüne kadar yaptıkları hizmetler hakkında bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious