Bilet almak artık çok kolay

Bilet almak artık çok kolay.15465
  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Ulaşım sektörünün tamamını kapsayan ilk ve tek online bilet satış, rezervasyon ve dağıtım sistemi olan 'biletall' isimli 'bilet market' sistemi faaliyete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Biletall Genel Müdürü Bilgisayar Yüksek Mühendisi Vedat Çavuşoğlu, güçlü bir ekibin uzun bir süredir devam eden çalışma ve birikiminin bir ürünü olan ve 'biletall' ismini verdikleri bilet marketin dünyada tek olduğunu ve www.biletall.com adresinden de (Beta) deneme faaliyetine geçtiğini söyledi.

Çavuşoğlu, 'biletall' sayesinde, yurt içi ve dışı tüm uçak, otobüs, demir yolu, deniz yolu, biletlerinin satışının yapıldığı sistemde, yolcuların karşılaştırmalı olarak gidecekleri araçların marka ve modelini, koltuk numarasını, taşıyıcı firmayı ve saatini seçebilme şansına sahip olduklarını bildirdi.

12 yıl önce hayata geçirdikleri Bilet Otomasyon Sistemi'ni (BOS) Türkiye genelindeki 70'in üzerindeki şehirler arası otobüs firmasının ve 2 binden fazla bilet satış noktasında kullandığını kaydeden Çavuşoğlu, 'biletall'ın ulaşım sektörünün tamamına hitap eden tek sistem olduğunu hatırlattı.

Yolcuların, 'biletall' satış noktalarından, internet aracılığı ile
bilgisayarlarından www.biletall.com adresine girerek veya insanların yoğun olarak bulunduğu merkezlere konulacak kiosklardan (dokunmatik bilgisayar) bilet alabileceklerini belirten Çavuşoğlu şöyle devam etti:

''Biletall sayesinde artık insanlar kapı kapı dolaşarak bilet arama
zahmetinden kurtulacaklar. Müşteriye bir sepet içerisinde bütün seçenekleri sunuyoruz. Yurt içi ve dışına hava, kara, deniz ve demir yolu ile tüm gidiş-dönüş alternatifleri 'biletall'da mevcut. Biletall'dan alınan her uçak, otobüs, gemi ve tren bileti için üyelerimiz, üye olduktan sonra alacakları 'milpara' kartı ile ekstra puan ve artı para kazanacaklar. Üyelerimiz topladıkları puanlarla istedikleri bileti ücretsiz alabilecekler. Sloganımız, 'istediğin yere istediğin firma ve istediğin araçla nereye gitmek istiyorsan oraya'. 1986 yılından beri bilişim sektörünün içindeyiz. 60 kişilik ekimizle birlikte Türkiye'de ve dünyada bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.''

Biletall'ın hayata geçmesiyle birlikte ilgili tüm kurumlar ile görüşmelere devam ettiklerini kaydeden Biletall Genel Müdürü Vedat Çavuşoğlu, ilk bilet satış mağazalarını açtıklarını ve bilet satışına başladıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious