Bilezik cinayeti zanlısı hapiste ölecek

Bilezik cinayeti zanlısı hapiste ölecek.10217
  • Giriş : 25.06.2009 / 18:33:00

Geçtiğimiz Şubat ayında Erzincan’da bir kadını bilezikleri için vahşice bıçaklayarak öldüren İslam Motor cezaevinde ölecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzincan'da Bahçelievler Mahallesi 54. Sokak'ta 11 Şubat 2009 tarihinde Güler Vural'ın (35) 3 yaşındaki kızının gözleri önünde 4 bileziği için defalarca bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili asayiş ve olay yeri ekiplerinin yaptığı titiz çalışma sonucu elde edilen deliller doğrultusunda şüphelinin 29 yaşındaki İslam MOTOR olduğu tespit edilmiş ve olaydan 1 gün sonra da yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Polis Titiz Bir Çalışma Yapmıştı

Savcılık tarafından da sorgulanıp tutuklanan şüpheli İslam MOTOR, suçlamaları kabul etmemiş, ancak asayiş ve olay yeri ekiplerinin dikkatli ve titiz bir çalışma sonucu elde ettiği deliller nedeniyle cezaevinden kurtulamamıştı. Cinayet olayı nedeniyle Erzincan'lı kadınlar evde yalnız kalmaktan ve sokağa tek çıkmaktan korkar hale gelmişti. Olaydan sonra izinleri kaldırılan polis adeta seferberlik ilan etmiş gibi çalışarak çevredeki güvenlik kamera görüntülerini izlemiş, 100'e yakın mahalle sakini ile birebir mülakat yapmış, her türlü iz ve delili incelemiş, bütün ihtimalleri gözden geçirerek 24 saat gibi çok kısa bir sürede şüpheliye ulaşmış ve bütün Erzincan halkına rahat bir nefes aldırmıştı.

Duruşma Öncesi Arbede Çıktı

Bugün (25 Haziran 2009) yapılan ilk duruşmada jet hızıyla karar çıktı. Erzincan Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşma öncesi, maktulenin yakınları şüpheliye saldırmak isterken, polis de saldırganları etkisiz hale getirmek için biber gazı kullanmak zorunda kaldı. Maktulenin yakınlarının taşkınlığının devam etmesi üzerine, hâkim duruşma salonuna çok az sayıda izleyici aldı.

İlk Duruşmada Karar Çıktı

Yaklaşık 2 saat süren duruşmada verilen kısa bir aradan sonra zanlı İslam MOTOR, Türk Ceza Kanununun(TCK) 82inci maddesine göre kasten bıçakla adam öldürmek suçunundan TCK'nun 47inci maddesine göre ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına ve gasp yaptığı için de ayrıca TCK'nun 149uncu maddesine göre 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Cezaevinde Ölecek

Türk Ceza Kanununa göre ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası hükümlünün hayatı boyunca devam ediyor ve çıkabilecek aflardan da yararlandırılmıyor.

HABER24

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*