Bileziklerini alıp ortadan kayboldu

Bileziklerini alıp ortadan kayboldu.7068
  • Giriş : 09.01.2009 / 12:52:00

Gaziantep’te markete gitmek için evden çıkan 18 yaşındaki Aydagül Ersavaş üzerinde nişanında takılan 4 bin TL'lik altınla birlikte kayıplara karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

28 Aralık 2008'de Şenyurt Mahallesi Derin Sokak No.4'deki evlerinden saat 17.30 sıralarında yeğenine bisküvi almak için dışarıya çıkan Aydagül Ersavaş'dan 10 gündür haber alamayan annesi Emine Solmaz (45), "Kızımın hayatından endişe ediyorum" dedi.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı, Şenyurt Mahallesi Derin Sokak No.4'deki evlerinde annesi ve evli olan erkek kardeşi ile birlikte oturan 18 yaşındaki Aydagül Ervasaş, 10 gün önce kardeşinin çocuğuna bisküvi almak için markete çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı.
3 yıl önce Mehmet Taylan ile nişanlanan ve evlilik hazırlıkları içerisinde olan Aydagül Ersavaş'ın, kaybolduğu gün nişanında takılan, yüzük, küpe, bilezik ve altın setini taktığı, akşam saatlerinde markete diye çıktıktan sonra ortadan kaybolduğu belirtildi.

ANNE: BU ACIYA DAHA FAZLA DAYANAMAM

Eşini 15 yıl önce kaybeden, 24 yaşındaki oğlu Mustafa Ersavaş' da geçen yıl madde bağımlıları tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen 3 çocuk annesi 45 yaşındaki Emine Solmaz kızının acısına da dayanamayacağını söyledi. Anne Emine Solmaz, kocası ölmeden önce eşinden boşandığı için babasının soyadını taşıdığını, ancak çocuklarının eşinin soyadını aldıklarını ifade etti.

3 yıl önce nişanlanan kızı Aydagül'ün markete gittiği gün üzerinde nişanında takılan ve kendisine ait altınların da bulunduğunu anlatan Solmaz, "Kızımı altın için mi kaçırdılar? Yoksa organ mafyası mı kaçırdı bilmiyorum. Ben onu öksüzlükle yetimlikle büyüttüm. Babası öldüğünde o, 3 yaşındaydı. Kimsemiz yok. Onu gözümden bile sakınırken, şimdi yok oldu. Kızımı gören yada yerini bilen varsa Allah rızası için bana haber versin. Ben başka hiçbir şey istemiyorum" dedi.

ANNESİNİN HACCA GİTMEK İÇİN BİRİKTİRDİĞİ ALTINLARIZ DA ALDI

Kızının üzerindeki altınları istemediğini, sadece yeniden evine gönderilmesini istediğini belirten anne, "Kızımın üzerinde nişanda takılan altınları vardı. Hacca gitmek için biriktirdiğim parayla aldığım altınlarım da onun üzerindeydi. Kızıma buradan sesleniyorum, kızım altınları kim istediyse ver. Yeter ki bana ulaş, sesini duyayım. Ben gelir seni alırım" diye konuştu.

KIZININ FOTOĞRAFINI ELİNDEN DÜŞÜRMÜYOR

Kızının fotoğrafını elinden düşürmeyen ve nişan görüntülerini seyreden anne Emine Solmaz, kızının bulunması için polise başvurduklarını ancak halen bir sonuç alamadıklarını kaydederek şunları söyledi: "Kızım markete gittikten sonra nişanlısı da buraya geldi. Birlikte kızımın cebini aradık. Ancak cevap veren olmadı. Tekrar aradık bu kez telefonu meşgule düştü. Bir daha da kızımdan haber alamadım. Şüphelendiğimiz kimse de yoktu. Benim kızım komşuya bile gitmezdi. Her ne olursa olsun Aydagül'üm yeter ki bana haber etsin. Sana yalvarıyorum kızım. Ben bu acıyla yaşayamam. Ne olursun kızım seni saklıyorlarsa bile bana ulaşmaya çalış. Telefonum sürekli açık, yeter ki beni ara" diyerek gözyaşı döktü.

Evinin sokak kapısında oturarak kızının yolunu gözleyen anne Emine Solmaz, gelecek bir telefon ve haberini beklediğini vurgulayarak,” Kar-kış, yağmur –çamur benim için önemli değil. Sokakta oturup kızımdan gelecek bir haberi veya kendisinin gelmesini bekliyorum” dedi.

Anne Emine Solmaz, kızı Aydagül'ü görenlerin yada yerini bilenlerin 0 563 423 47 32 ve 0537 665 91 64 nolu telefonları aramasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*