Bilge köyü zanlıları Çorum'da yargılanacak

Bilge köyü zanlıları Çorum'da yargılanacak.22118
  • Giriş : 22.06.2009 / 20:13:00

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyündeki bir düğünde 44 kişinin öldürüldüğü saldırıyı gerçekleştiren zanlılar, güvenlik gerekçesiyle Çorum'da yargılanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen ay Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyündeki bir eve düzenlenen ve 7'si çocuk 44 kişinin ölümüne neden olan saldırıyı gerçekleştirdikleri gerekçesiyle tutuklanan zanlılar haklarında iddianame hazırlanmıştı. İddianameyi hazırlayan 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 10'u tutuklu 11 sanığın yargılanacağı davanın güvenlik gerekçesiyle başka bir ilde yapılması için Adalet Bakanlığı aracılığıyla Yargıtay'a talep yazısı göndermişti.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin, 2009/8341 Esas numarası 2009/7882 Karar numaralı davanın Çorum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılması kararlaştırdığı bildirildi. Yargıtay'dan bu konuda Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen resmi yazının henüz gelmediği öğrenildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı, dava dosyasını Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderecek. Dosyayı inceleyecek olan Çorum Ağır Ceza Mahkemesi, bu aşamalardan sonra duruşma gününü belirleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*