Bilgi yarışmasında,Dinar üçüncü oldu

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

İlçe ilköğretimler arası yapılan bilgi yarışmasında, en yüksek puanı alan Dinar Yeniyol İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilgi yarışmasında Sandıklı Reşatbey İlköğretim Okulu 140 puanla birinciliği aldı.
Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ocak, bu tür yarışmalardaki amacın öğrencileri geleceğe hazırlamak olduğunu aktardı. Ocak, "Bilim alanında yapacağımız yeniliklerle dünyaya yön veren bir millet olacağız." dedi.

Sonuna kadar çekişmeli geden yarışma üç aşamada tamamlandı. Yarışmada galiplerini belirlemek hayli zor oldu. Birinci turda cevabı bilemeyerek elenen Dinar Yeniyol İlköğretim Okulu 150 puan alarak üçüncü oldu. Yarışmada cevaplara itiraz eden bazı öğretmenlere ise Jüri Başkanı Necat Gül, itirazların yarışma sonunda yazılı olarak kabul edecekleri uyarısında bulundu. Yarışmanın birincisini son soru Hz. Peygamber'in sıfatları belirledi. Soruların kapalı zarf içinde yarışmacılara verilmesi seyircilerden fısıltılı cevapları önledi.

Her okuldan üçer kişinin katıldığı yarışmada Sandıklı Reşatbey İlköğretim Okulu birinci, Başmakçı Yaka İlköğretim Okulu ikinci ve Dinar Yeniyol İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü gelen okullar kupa ile ödüllendirildi. İlk üçe giren okulların yarışmaya katılan öğrencilerine ise birer çeyrek altın verildi.

Yapılan yarışmada 110 puanla dördüncü gelen Evciler Nedim Turan İlköğretim Okulu ve beşinci olan Dazkırı Aklim İlköğretim Okulu'na da kitap hediye edildi. Dinar Belediye Kültür Sarayında gerçekleşen bilgi yarışmasına Dinar Belediye Başkanı Mustafa Tarlacı, Sandıklı Kaymakamı Adnan Kayık, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious