Bilgin'den Akdeniz Oyunları rekoru!

Bilgin'den Akdeniz Oyunları rekoru!.9984
  • Giriş : 27.06.2009 / 17:30:00
  • Güncelleme : 27.06.2009 / 16:40:23

Erol Bilgin, koparma ve silkmede altın madalyaya uzanırken, koparmada oyunlar rekorunu kırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtalya'nın Pescara kentinde devam eden 16. Akdeniz Oyunları'nda, koparmaya 130 kilo ile başlayan Erol Bilgin, bu ağırlığı başarı ile kaldırdıktan sonra 2. hakkında 134 kilo ile şampiyonluğu garantiledi. Üçüncü ve son hakkında, Tunuslu Atef Jarray'ın 137 kiloluk rekorunu kırmak için podyuma gelen Bilgin, 138 kilo kaldırarak, yeni Akdeniz Oyunları rekortmeni oldu.

Bu kategoride, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Dimitris Minasidis 133 kilo ile ikinci, İspanyol Ivan Garcia 115 kilo ile üçüncü oldu.

Silkme müsabakasındaki ilk hakkında yaptığı 155 kiloluk kaldırışla, en yakın rakibi Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden Dimitris Minasidis'i kilo farkıyla geride bırakarak şampiyonluğu garantileyen Erol Bilgin, son iki hakkında oyunlar rekorunu denedi. 166 kiloluk kaldırışlarında başarısız olan Bilgin, oyunları 2 altın madalya ile tamamladı.

62 kilo silkme mücadelesinde üçüncülüğü 137 kilo kaldıran İtalyan Massimiliano Rubino aldı.

-BİLGİN: ''KEŞKE DAHA ÇEKİŞMELİ OLSAYDI''

16. Akdeniz Oyunları'nda halter branşında Türkiye'ye 2 altın madalya birden kazandıran Erol Bilgin, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, koparmada oyunlar rekorunu kırmasını rekabetin zayıflığına bağlayarak, ''Sadece 5 sporcu yarıştı. Keşke daha çekişmeli bir mücadele olsaydı. Dünya şampiyonasında daha iyi dereceler yapacağım'' dedi.

Müsabakanın ardından Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ile Eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin Erol Bilgin'i kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*