Bilgisayar kokain etkisi yapıyor

Bilgisayar kokain etkisi yapıyor.10105
  • Giriş : 13.12.2007 / 20:46:00
  • Güncelleme : 13.12.2007 / 20:55:22

Bilgisayar kullanımı, gözyaşlarını kurutması nedeniyle büyük tehlikelere yol açabiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Uzun süreli bilgisayar kullananları uyaran Dünya Göz Hastanesi'nden Opt. Dr. Ertan Sunay, "Bilgisayar kullanımında gözyaşı kuruması meydana gelir.

Göz kırpma sayısının azalmasıyla göz yorulur. Bu durum kokain kullanan kişilerle, alkolik hastalar düzeyinde gerçekleşir" dedi.

Sunay, bilgisayar başında çok zaman geçirenlere şu önerilerde bulundu:

Ekrana en fazla 50 dakika bakın ve 50 dakika sonrasında 10 dakikalık aralar verin.

Bilgisayarınız göz hizanızdan yukarıda olmamalı, göz hizanızdan birkaç santim altı en doğru seçim.

Monitörün arkasında ışık kaynağı olmamalı, ışık yandan gelmeli.

Harfler en az 12 punto büyüklüğünde olmalı.

Fon koyu, şekilli elementler ise açık renkte olmalı.

Gözlerinizde bir problem olmasa bile her yıl bir kez göz muayenesi olmalısınız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious