Bilgisayar ortaminda hafiz yetistiriliyor

  • Giriş : 29.11.2005 / 00:00:00

Sanliurfa'nin Viransehir ilçesinde bu yil ilk kez Müftülük bünyesinde açilan Yatili Erkek Hafizlik Kur'an Kursu devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yeni egitim ögretim yilinin baslamasi ile açilan kursta 16 ögrenci hafizlik egitimi aliyor. Açilmasinin ardindan kisa süre geçmesine ragmen bir çok ögrenci hafizlik denemelerine basladi. Ortalama 2 yil hafizlik egitimi alacak ögrenciler kurs sonunda hafizlik sertifikasi alacak.

Yaklasik 3 ay önce kursta egitim almaya baslayan Salih Günes, birçok arkadasi gibi hafizlik denemelerine baslamanin sevincini yasiyor.

Kur'an okumanin ufkunu genislettigini ifade eden Günes, Kur'an ile hasir-nesir olmanin bir ibadet oldugunu belirterek hafizlik sertifikasini aldiktan sonra kendini Kur'an hizmetine adayacagini söylüyor.

Kur'an egitimin son derece önemli oldugunu anlatan Müftü Hüseyin Küçükoglu, ailelerin çocuklarinin dini egitimine son derece önem vermesi gerektigini aktardi.Kursta bilgisayar ortaminda egitim verildigini hatirlatan Küçükoglu, halkin verecegi ve verecegi destek dolayi tesekkür etti.

Küçükoglu, "Bir yerde Kur'an okunursa oraya nur ve bereket yagar. Viransehir bu yil açmis oldugumuz Kiz ve Erkek Kur'an kurslarinin yani sira Yatili Erkek Kur'an Kursu da Allah'a sükür meyvelerini vermeye basladi. Bu kurslarin sayilarinin artmasi için ellimizden gelen gayretti gösterecegiz." seklinde konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious