" />

Gıdıklanmaktan hoşlanan hayvan hangisidir?

Gıdıklanmaktan hoşlanan hayvan hangisidir?.14242
  • Giriş : 01.01.2014 / 22:53:00
  • Güncelleme : 01.01.2014 / 22:57:36

ATV'nin ilgili ile takip edilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster devam ediyor. Yarışma izlenme rekorları kırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


HABER AKTÜEL - Kenan Işık tarafından sorulan sorunun yanıtı SIÇAN!

Bu arada günün en çok okunan bir köşe yazısı ile yayımınıza devam ediyoruz:

Muaz Kalaycı yazdı... 'Cemaatin emniyet abisi' ve Baransu'nun sitesi

Sabah Gazetesi kontrolden çıktı. Akıllara zarar yayıncılık; "deşifre" adı altına aile bütünlüğünü bozmadan tutun da, insan fişlemeye kadar uzandı.

Caner - Asena Erkin'i ve dünyaya getirdikleri bebeklerini hiçe sayan Sabah, günlerce çifti boşatmak için manşet yayını yaptı. Hem de bütün uyarılara ve insan haklarına rağmen.

Aynı gazete şimdi de "fişleme" yapıyor. Hem de 2004 MGK'sındaki gibi gizlice değil, gazeteci eliyle manşetlerden "aleni" yapılıyor.

Dün, "cemaatin emniyet abisi" olduğunu iddia ettiği kişiyi deşifre eden anlayış, bugün de "aynı abi"nin bağlantılarını ortaya çıkardığını ileri sürüyor. Üstelik bu, bir muhabir tarafından gizlice yapılıyor. Bir suçluyu izleyen polis edasıyla özgür bir adamın evinin kapısında bekleniyor, döndüğü yola, girdiği binaya kadar tespit ediliyor.

İnsanların kalplerine, "bugün onlara, yarın da sana" korkusunu düşürmek isteyebilirsiniz. Fakat "zalimin" zulmü varsa, "mazlumun" Allah'ı var, bilesiniz!

İnsanların hareket etme alanlarına tecavüz eden yayıncılık anlayışı kabul edilemez. "Fişleme yok" diyen Başbakan'ın ve kabine üyelerinin bu aleni fişlemelere bir cevabı olsa gerek. Çünkü ortada Başbakan'ın bilgisiyle alınan ve satılan bir medya grubu söz konusu. En azından hükümet propagandası yapan "tarafı belli" bir gazeteden bahsediyoruz. Sormazlar mı adama: Hani fişleme yoktu?

MEHMET BARANSU'NUN SİTESİ

Bir yanda "basın özgürlüğü" bahane edilip insanlar fişlenirken, diğer yanda da basına "yasak" getiriliyor. Mehmet Baransu'nun internet sitesi henüz 1 ayını doldurmadan yasal erişime kapatıldı.

İnsanların özgürlük alanlarını kirletilmesine nasıl karşıysak, haksız yasakların da her türlüsüne karşıyız.

Baransu'nun sitesi, hemen hemen bütün internet sitelerinin yayınladığı bazı belgelerden ötürü kapatıldı. Günlerdir de açılmıyor. Basın özgürlüğünün tanımı konusunda kafalarda karışıklık olmalı. Çünkü Sabah'ın internet sitesi fişlemelere ve özel hayata müdahaleye rağmen yayınına tam gaz devam ederken, herkesin yayınladığı belgeleri yayınladığı için Baransu'nun sayfasına engel konuluyor.

Kapılar kapansa bacadan girilen internet çağının kullanıcılarıyız. Kapatmalar - yasaklar vicdanlarda açtığı yaralarla kalır. Bir ya da birkaç haberden rahatsız olunması sitenin tamamen kapatılmasını değil, söz konusu haber üzerinden yayından kaldırma ya da düzeltme talebini gerektirir.

Kimse kimsenin fikrini beğenmek zorunda değil. Kimse de fikrini beğendirmek zorunda değil. Benim de çoğu görüşünü katılmadığım Baransu'nun internet sitesinin bir an evvel açılması gerekir.

Çünkü bu biz gazetecilerin yüreklerinde "bugün ona, yarın bize" korkusundan çok, "basın özgürlüğüne darbe" endişesi yaratıyor.

Vesselam.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*