Bilim Dershanesinden öğrencilere 1500 bilgisayar

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Karaman’da eğitim-öğretim veren Bilim Dershanesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bu yıl dershanelerine kayıt yaptıran ilk bin 500 öğrenciye bilgisayar hediye ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bilim Dershanesi böylece öğrencilerinin güven içerisinde eğitim almalarını sağlarken ilerleyen günlerde öğrenci velilerine de kameralar yardımıyla çocuklarını izleme olanağı sunacak.

Bilim Dershanesi sahibi ve Müdiresi Gülsüm Çetinkaya, Türk çocuklarının eğitimine yüzde 100 katkı sağlamak amacıyla ellerinde olan tüm imkânları seferber ederek, hiçbir masraf ve gayretten kaçınmadıklarını, her geçen gün eğitim kalitesini biraz daha artırdıklarını kaydetti. Kültür yayınlarının katkılarıyla ‘Dershanem Online’ projesini dershanelerinde hayata geçirdiklerine ve öğrencilerine bir şifre verdiklerine vurgu yapan Çetinkaya, dershane öğrencilerinin bu şifreli internet sayfasından derslerine çalışabildiklerini söyledi. Bu şekilde öğrenci takibinin daha detaylı olabildiğine dikkatleri çeken Müdire Çetinkaya şunları anlattı: “Öğrencilerimizin teknolojinin en son imkânlarından faydalanması için değişik plan ve projeler geliştirdik. Bunları şimdi teker teker hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda ilk bin 500 öğrenciye vereceğimiz bilgisayarlarla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. Öğrencilerimize verdiğimiz online şifrelerde Rehberlik Servisimizin öğrenci takibini daha sağlıklı yapmasına yardımcı oluyor. Öğretmenlerimiz, öğrencilerinin hangi saatte, ne kadar soru çözdüğünü görebiliyor. Bu hizmetten öğrenci velileri de faydalanabiliyor.”

Bilim Dershanesi kaydolmak isteyen öğrencilerde bu uygulamadan çok memnunlar. Henüz bilgisayar ile tanışmamış olan birçok öğrencinin evine bilgisayar girecek olması eğitim camiasınca ayakta alkışlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious