Bill Clinton'dan Obama'ya 'düzenin adayı' suçlaması

  • Giriş : 18.01.2008 / 12:02:00
  • Güncelleme : 18.01.2008 / 12:33:50

ABD eski Başkanı Bill Clinton, Nevada'da eşi Hillary Clinton için katıldığı bir kampanya toplantısında yaptığı konuşmada, Barack Obama'nın "düzenin adayı" olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Obama'yı destekleyeceğini açıklayan sendikaların üyelerini uyaran başkan Clinton, "Obama'nın değişimi değil sadece değişim hissini verebileceğini" savundu. Clinton, gerçek değişimin ancak tecrübeli bir başkanla sağlanabileceğini kaydetti.

Bill Clinton, "Bir aday, geçmişteki hiçbir politik çekişmeye katılmadığı gerekçesiyle kendisine oy vermenizi istiyor, ancak böylelikle yeni bir sayfa açabileceğinizi söylüyor. Eğer, değişim hissi yaşamak istiyorsanız destekleyeceğiniz aday bu. Diğer aday ise, bana oy verin çünkü hayatımı değişimin mücadelesi, umudun artırılması çabasıyla geçirdim diyor." diye konuştu.

Eyaletin en büyük sendikasının Obama'yı desteklemesini de değerlendiren Başkan Clinton, sendika üyeleri ile konuştuğunda farklı bir tablo ile karşılaştığını dile getirerek, "Düzenin adayı Obama. Düzenin değişmesini isteyenlerse Hillary Clinton'ı destekliyor" dedi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious