Bin işadamı Diyarbakır'ın acısını paylaşmak için geliyor

  • Giriş : 10.01.2008 / 17:46:00

İşadamları, bombalı saldırıyla sarsılan Diyarbakır'ın acısını paylaşmak için geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

(CİHAN)-İşadamları, terör örgütü PKK tarafından 6 kişinin ölümü 67 kişinin de yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyla sarsılan Diyarbakır'ın acısını paylaşmak için geliyor.

Kimse Yok mu Derneği'nin Kurban Bayramı'nda Güneydoğu'ya uzattığı kardeşlik köprüsü güçleniyor.

Kurban Bayramı'nı geçirmek için Diyarbakır'a gelen hayırsever işadamları, bu defa acıları paylaşmak için geliyor. İzmir, İstanbul, Bursa ve Kocaeli'den yaklaşık 800 ile bin arasında iş dünyasının önemli isimleri, yarın Diyarbakır'da yaşanan acıya ortak olacak.

İşadamları, bombalı saldırıda hayatını kaybeden Engin Taşkaya, Melek İpek, Ferhat Mutlu, Rıdvan Suer ve Cengiz Kaya'nın ailelerine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı dileklerini iletecek.

Hain saldırıda yaralananları hastanede ziyaret edecek olan işadamları, Kurban Bayramı'nda olduğu gibi elleri boş gelmeyecek. Bombalı saldırıda zarar gören aileler başta olmak üzere maddi durumu iyi olmayanlara gıda yardımı da yapılacak.

Daha sonra Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu başta olmak üzere yetkililere de geçmiş olsun dileklerini iletecek olan işadamları, sadece iyi günde değil kötü günde de bölge insanının yanında olduklarını birkez daha gösterecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet erkanının Diyarbakır'a gelmelerinin ardından işdünyasının da gelmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan DİGİAD Başkanı Aziz Nart, bu ziyaretle işadamlarının sadece Kurban Bayramı'nda değil her zaman gelebileceklerini gösterdiğini ifade etti.

Bu ziyaretin kardeşlik duygularını daha da güçlendireceğine dikkat çeken Nart, "Diyarbakır'da meydana gelen patlamada hayatlarını kaybeden şehitlerimiz ve vatandaşlarımızın acısı bütün yurtta derin bir üzüntü oluşturdu. Ölenlere birkez daha Allah'tan rahmet yakınlarını başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Patlamanın ardından Batıdaki çok sayıda işadamı, derneğimizi arayarak Diyarbakır'a gelmek istediklerini bize ilettiler. Diyarbakırlılar olarak işadamlarımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten zor günler geçiriyoruz. Acımızı paylaşmak için gelenleri bizde en iyi şekilde karşılayacağız.

İşadamlarının gıda başta olmak üzere yine yardım yapacaklarını anlatan Nart, bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere taziye ziyaretinde de bulunulacağını belirtti.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya ise "Gerçekten çok sevindirici ve gerekli olan bir ziyaret olduğuna inanıyoruz. Toplum olarak en büyük özelliğimiz, acılarımızı ortaklaştırmamızdır. Bu sebeple bizi birbirimizden ayıramıyor ve huzurumuzu bozamıyorlar. Dıştan ne kadar bozmaya çalışırsa çalışsınlar bu şekilde ortak ve birlikte oldukça kimse bizi ayıramaz. Hem geçen bayramda yoksullara yardım eden kardeşlerimize, bu olaydan sonra ilimizi ziyaret edecek olan kardeşlerimize insanlık ve toplum adına teşekkür ediyorum. Sadece şimdi değil her zaman başımızın üstünde yerleri var." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious