Bin yıllık kardeşliğimiz tehdit altında mı?

Bin yıllık kardeşliğimiz tehdit altında mı?.8490
  • Giriş : 04.12.2007 / 19:49:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk milletinin bin yıllık kardeşliğinin tehdit altında olduğunu öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk milletinin bin yıllık kardeşliğinin tehdit altında olduğunu öne sürerek, "AKP Hükümetinin Irak politikası, her yönüyle bir iflas tablosudur" dedi.

TBMM Genel Kurulunda, 2008 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı üzerinde partisinin görüşlerini açıklayan Bahçeli, Türkiye'de her 5 kişiden 1'inin yoksulluk sınırının altında yaşadığını söyledi. Bahçeli, 14.7 milyon yoksul insanın 9 milyonunun kırsal alanlarda yaşadığını belirterek, Hükümetin yoksullukla ilgili rakamlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

Bahçeli, şöyle devam etti:

"Sadece bir kısım ihtiyaçları, ayni ve nakdi yardımlarla geçici olarak karşılanmaktadır. Muhtaç durumda insanlara dönük uygulamalar, toplumda sadaka kültürünün yaygınlaşmasına ve veren ele her zaman için sadakat ve minnet borcu psikolojisinin oluşmasına yol açmaktadır."

Bahçeli, AK Parti Hükümetinin Irak politikasının da her yönüyle bir "iflas tablosu" olduğunu öne sürerek, şunları söyledi:

"Irak'taki gelişmeler, Türkiye'nin iç ve dış güvenliğini, milli birliğini ve hayati çıkarlarını çok ciddi biçimde tehdit eden vahim boyutlar kazanmıştır.

Kuzey Irak'ta Türkiye'ye muhasım (hasım) etnik devlet yapılanmasında son aşamaya gelinmiş, Barzani'nin himayesinde bu bölgede yuvalanan PKK'nın terör tehdidi had safhaya ulaşmış ve Türkmen kardeşlerimizin varlığına kastetmeyi ve Kerkük'ü zorla ele geçirmeyi amaçlayan stratejik planın son perdesi açılmıştır.

Türkiye'ye her vesileyle meydan okuyan Barzani karşısında sessiz ve tepkisiz kalan AKP hükümeti, inisiyatifi her alanda peşmergelere bırakmakla kalmamış, Türkiye'nin milli güvenliğini de Barzani'ye havale etmiştir.

Türkiye'nin karşısındaki iç ve dış güvenlik tehdit ve tehlikeleri ağırlaşarak sürmektedir. Kanlı terör tırmanmış, etnik bölücülük ve hain tahrikler hız kazanmıştır. Milli birliğimizin ve bölünmez bütünlüğümüzün dayandığı temelleri yıkmayı amaçlayan topyekün bir saldırı başlatılmıştır.

Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek dil ilkeleri sorgulanmakta ve yıkılmak istenmektedir. Türkiye'nin milli devlet niteliği ve üniter yapısı hedef alınmıştır.

Türk milletinin bin yıllık kardeşliği tehdit altındadır. Terörün tırmandığı bir dönemde etnik bölücüler, hain emellerini siyasi yollarla gerçekleştirme ümidiyle yeniden ortaya çıkmıştır. Böyle bir ortamda, siyasi çözüm çağrıları yoğunluk kazanmış, Türkiye'nin bölünme modelleri, parti kongrelerinde ve ABD Büyükelçisinin resmi konutunda Sayın Başbakan'ın yakın çevresinde yer alan AKP milletve killerinin de katıldığı etnik davetlerde alenen tartışılmaktadır."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "içeride, siyasi, ekonomik güven ve istikrar ortamı, dışarıda da güçlü ve itibarlı bir Türkiye'nin", AK Parti hükümetleri tarafından klişe bir slogan olarak kullanıldığını ifade ederek, "Ancak Türkiye'nin gerçekleri ve yaşanan gelişmeler, bu sloganların içinin doldurulamadığını, izlenen politikaların fiili sonuçlarının, bunların boş bir iddia olduğunu ortaya koymuştur. Karşımızdaki gerçek Türkiye tablosu ile AKP'nin çizmeye çalıştığı pembe tablolar arasında fark, gece ve gündüz farkı kadar büyüktür" diye konuştu.

Bahçeli, "Bu konuda karalama kampanyası başlatan AKP'nin, 57. Hükümet döneminde yolsuzluk operasyonlarıyla tutuklanan ve mal varlıkları üzerine ihtiyati tedbir kararı konulan bir çok hortumcunun vergi borçlarını affetmesi, kendileri açısından hazin bir ibret vesilesi olarak hatırlatırım. 58 ve 59. hükümetlerin en büyük şansı, böyle bir tabloyu devralmış olmasıdır" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious