Bina çöktü; aile ucuz kurtuldu

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Mersin'de, belediye tarafından yıkım kararı verilen bir bina, sabahın erken saatlerinde çöktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, belediyenin, oluşan çatlaklar nedeniyle yıkım kararı verdiği Limonluk Mahallesi 2462. Sokak üzerindeki 3 çocuk sahibi Ethem ve Ayşe Adıyan ailesinin maddi imkansızlık nedeniyle kaldığı evin mutfak, salon ve banyosunun bulunduğu bölümü saat 07.00 sıralarında büyük bir gürültüyle çöktü. Çevredeki komşuların haber vermesi ile olay yerine gelen polis, çevredeki insanların binada bir ailenin yaşadığını söylemesi üzerine olay yerine ambulans, itfaiye ve sivil savunma ekipleri çağırdı. Evlerinin göçme tehlikesi olduğu için babalarının evinde kalan ailenin daha sonra eve gelmesi ile göçüğün altında kimsenin bulunmadığını öğrenen ekipler rahat bir nefes aldı.

Evi göçen gözü yaşlı Ayşe Adıyan, "Eşyalarımız içerideydi. Dün akşam çöker diye babamızın evine gitmiştik. Bu gün sabah geldik evimiz çökmüş." dedi.

Ethem Adıyan ise, çöken binada maddi imkansızlık nedeniyle kira vermeden oturduklarını ifade ederek, "Çöker diye akşam babamlara gitmiştik. Pazartesi taşınacaktık. Geldik göçmüş." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious