Bina sahipleri enkaza yaklaştırılmıyor

  • Giriş : 24.02.2006 / 00:00:00

Bursa'da, dün çöken iki binada oturan insanlar olay yerine gelerek hatıralarını canlandırmak istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu arada, İntam 97'de oturan bir kadın, "Lütfen evimden bir parça eşya almama izin verin, her şeyimi kaybettim ama bir eşyayı hatıra olarak saklamak istiyorum" demesi üzerine itfaiye görevlisi enkaz altından getirdiği tuzluğu ismi öğrenilemeyen kadına verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan toplantıda, yıkılan iki binanın üst tarafında bulunan Tezcan ve Baro Evleri A Blok'un da yıkılmasına karar verildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Konçak, üst taraftaki iki bloğun da yıkılacağını söyledi.

Enkazın olduğu bölgede herhangi bir çalışma yapılmazken, çevre sakinlerinin de endişeli bekleyişi sürüyor. Yıkılan İntam 97'de oturduğu öğrenilen bir kadın öğle saatlerinde enkaza gelerek; "Eşyalarımı görüyorum, her şeyimi kaybettim, bari bir parça eşya alıp hatıra olarak saklamak istiyorum" dedi. Kadını enkaz yaklaştırmayan görevliler, enkaz altındaki bir tuzluğu kadına verdiler. Bunun üzerine enkazın olduğu bölgeden ayrıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan kadının ismi öğrenilemedi.

Öte yandan yıkılan iki binanın hemen yanındaki İntam 99 sakinleri eşyalarını almak için binaya geldi. Polis, vatandaşlara; "Öncelikle enkaz kaldırılsın, sizin binanızda hasar yok, eşyalarınızı daha sonra alırsınız" diyerek geri çeviriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious