Binali Yıldırım, hükümeti önceki hükümetlerle kıyasladı

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti hükümetinin yaptığı hizmetlerin Cumhuriyet tarihindeki bütün hükümetlerin yaptığından daha fazla olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuşması sık sık ses kısıklığına uğrayan Bakan Yıldırım, Hakkari’ye barajların yapılacağını, eğitim fakültesi ve milli eğitimde büyük reformların gerçekleştirileceğini söyledi. Yıldırım, Hakkari için gelecek yıl duble yol temellerine başlayacakları sözünü de verdi. Yıldırım, Hakkarili vatandaşların en kısa zamanda Yüksekova’da yapılacak havalanından dünyanın pek çok yerine ulacaklarını belirtti. Sağlık konusuna da değinen Yıldırım, kendisinin Finlandiya’dan yeni geldiğini, burlarda hastaların ameliyat için aylarca yıllarca beklediğini söyleyerek, Hakkariye gönderdikleri doktorlarla günlük ameliyatların yapıldığını vurguladı. Bütün bu yapılan hizmetlerin ülke için daha da az olduğunu savunan Yıldırım, hizmetlerin daha da geliştirilerek devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bakan Yıldırım kongreden sonra tekrar helikopterle Van’a geçti. Kongrede eski Başkan Osman Kızılban ve yeni aday Menduh Çallı yarışacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious