Binali Yıldırım: Nerde hata yaptık!

Binali Yıldırım: Nerde hata yaptık!.11833
  • Giriş : 31.03.2009 / 04:11:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 23:45:36

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

''AK Parti dediğini yapan, yapmayacağını asla demeyen bir anlayışla siyaset yaptığı için bugünlerdedir'' diyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "En iyi hizmeti yapan başkanlarımız bile oy kaybı yaşadı, seçimi alamadı. Bunu sorgulamamız gerekiyor. Demek oluyor ki hizmet de yapacağız, gönül de.'' şeklinde konuştu.

Bakan Yıldırım, Işıkpınar semtinde bir lokantada düzenlediği basın toplantısında, 4 seçim geçiren AK Parti'nin yerel seçimlerde rakiplerinin iki katı kadar oy aldığını belirtti.

Aldıkları oy oranını parti olarak değerlendireceklerini ifade eden Yıldırım, ''Oyumuzda gerileme söz konusudur, bunu değerlendireceğiz. Partimizin yetkili kurumları toplanacak, durumu değerlendirecek seçimin sonuçlarını en iyi şekilde okuyacağız'' diye konuştu.

AK Parti'nin başarısında izlediği politikanın etkili olduğunu kaydeden Bakan Yıldırım, şunları söyledi:

''AK Parti, dediğini yapan, yapmayacağını asla demeyen bir anlayışla siyaset yaptığı için bugünlerdedir. AK Parti'nin oyunda gerilemeyi kendilerine başarı olarak görenler de çok heveslenmesin. Başarı demek iktidar partisinin önüne geçmek demektir. Oyunuzun iki katı iktidar partisininkinden daha aşağıda kalıyorsa o zaman başarıdan da söz etmek doğru olmaz. Gerçi bu onların işi, biz kendi işimize bakalım. Bu seçim bize hizmetin esas olduğunu gösterdi. En iyi hizmeti yapan başkanlarımız bile oy kaybı yaşadı, seçimi alamadı. Bunu sorgulamamız gerekiyor. Demek oluyor ki hizmet de yapacağız, gönül de.''

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün kendilerini derinden yaraladığını kaydeden Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

''Bu ülkede birlik, beraberlik ve manevi değerler konusunda hiçbir dönemde eğilmeyen, çizgisini değiştirmeyen değerli siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu ve dava arkadaşlarını ne yazık ki kaybettik. Seçimlerde ülkemiz huzur ve sükun içinde seçimleri tamamladı. Allah'a şükür kayda değer önemli bir sıkıntı da yaşanmadı. seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. 'Seçim geçti, nasıl olsa bir seçim daha var, o zaman bakarız' anlayışına asla kapılmadan titiz bir çalışmayla bu meydanlarda verdiğimiz sözleri gerçekleştirmenin gayreti içinde olacağız.''

Toplantıya, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ve Erzincan'da seçimi kazanan AK Partili belediye başkanları da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*