Binali Yıldırım nikah şahitliği yaptı

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Erzincan'da nikah şahitliği yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Düğünde atılan havai fişekler bir evin bahçesindeki kuru otların yanmasına neden oldu.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk ve Gülser Buyruk'un oğlu Muhammed Beşir Buyruk'un düğün törenine katılmak üzere, Gümüşhane ve Kelkit ilçelerinde yaptığı bir takım açılışların ardından Erzincan'a geldi. İlknur Kadızade ve Muhammed Beşir Buyruk'un düğün törenine katılan Bakan Yıldırım gelin İlknur Kadızade'nin, Erzincan Valisi Ali Güngör ise Muhammed Beşir Buyruk'un nikah şahitleri oldu.

Erzincan Belediyesi nikah memuru Erdoğan Altınel tarafından kıyılan nikahta, çiftler imzalarını atarken, Bakanı Yıldırım ve Vali Güngör ise çiftlerin evliliğine şahitlik etti. Havai fişek gösterileri altında atılan imzalar, renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Mehmet ve Gülser Buyruk'un 4 erkek çocuğundan, 2.'si olan Muhammed Beşir Buyruk'un, nikah töreninde evlilik cüzdanının kime verilmesi gerektiğini, Erzincan Düğün Sarayı'nı dolduran yaklaşık 3 bin daveliye soran Bakan Binali Yıldırım, daha sonra kendi tecrübelerine dayanarak geline vermek istediğini açıkladı. Bakan Yıldırım, "Bundan 33 yıl önce bize de böyle bir evlilik cüzdanı verildi. Evlilik cüzdanının geline verilmesini ise - ben bu cüzdanı 30 gün arasam bulamam, ama eşim 3 dakikada evlilik cüzdanını bulur ve önüme getirir - bu sebeple evlilik cüzdanını geline veriyorum" diye konuştu. Bakan Yıldırım daha sonra, hatıra olarak evlilik cüzdanının arkasına ismini yazıp, evlilik cüzdanını geline teslim etti.

Davul zurnaların çaldığı ve Kültür Bakanlığı sanatçılarının seslendirdiği parçalar ile davetliler bol bol oynadı.

HAVAİ FİŞEKLER EVİN BAHÇESİNİ YAKTI

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın nikah şahitliği yaptığı Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk'un oğlu Muhammed Beşir Buyruk'un nikah töreninde atılan havai fişekler bir evin bahçesinde bulunan otların yanmasına neden oldu. Çevreden yetişen vatandaşların ve Erzincan Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın evlere sıçramadan söndürüldü. Havai fişeklerin atılması ile birlikte sıçrayan kıvılcımlar düğün yerine yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulunan Mustafa Akdağ'a ait Akşemsettin Mahallesi 656. Sokak, numara 43'teki evin bahçesinde bulunan kuru otların yanmasına sebep oldu. Olay esnasında kendisinin namazda olduğunu açıklayan ev sahibi Mustafa Akdağ, bir yangın olduğunu öğrendiklerini ve yangın yerine geldiğinde kendi evinin bahçesinin yandığını gördüğünü belirtti. Komşuları ve itfaiye tarafından yangının söndürülerek eve sıçramasının önlendiğini belirten Akdağ, davacı olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious