Binaya tırmanan şüpheli şahıs 5. kattan düştü

  • Giriş : 23.01.2008 / 10:35:00

Şişli'de Kenan Aşıklar isimli bir kişi, bir binaya pencere korkuluklarından tutunarak tırmanırken önce zemin kata ardından da binanın zemininden 5 metre alttaki boşluğa düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bina sakinleri şahsı tanımadıklarını, hırsızlık amacıyla binaya tırmanmış olabileceğini söylerken, polis, şahsın herhangi bir sabıkasının olmadığını, tırmanma sebebinin başka bir şey de olabileceğini belirtti. Bilinci açık olmadığından şahsın ifadesi de alınamadı.

Şişli Gülbahar Mahallesi Bıldırcın Sokak'ta bulunan Ertem Apartmanı'na gece saat 02.00 sıralarında pencere korkuluklarına tutunarak tırmanmaya çalışan Kenan Aşıklar, 5 kattan 8 metre aşağı düştükten sonra, can havliyle ayağa kalkmaya çalışırken oradan da 5 metre yüksekliğindeki boşluğa düştü. Sesi duyan bina sakinleri, boşlukta yaralı halde yatan şahsı görünce polise haber verdi. Polis ekipleri olay yerine gelince itfaiye ve sağlık ekiplerini çağırdı. İtfaiye boşluğa merdiven uzatamayınca, zemindeki dairenin kapısı açılarak içeri girilip yaralıya müdahale edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Aşıklar, önce Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradan ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Bina sakinleri şahsı tanımadıklarını belirtip, hırsızlık amacıyla tırmanmış olabileceğini söyledi. Duydukları ses üzerine aşağıya baktıklarında yaralı şahısla karşılaştıklarını ifade eden bina sakinleri, " Hırsızlık amacıyla tırmanıyor olabilir. Bu şahsı tanımıyoruz. Çamaşır iplerine çarpıp düşmüş." diye konuştu. Polis ise Aşıklar'ın sabıkasının bulunmadığını belirterek, şahsın tırmanma amacının bilinmediğini söyledi.

Yoğun bakımdaki tedavisi süren Aşıklar'ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Olay yerinde inceleme yapan polis, konuyla ilgili soruşturma başlattı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious