Binbaşı Murat Özyalçın şehit oldu!

Binbaşı Murat Özyalçın şehit oldu!.11188
  • Giriş : 13.06.2007 / 22:15:00
  • Güncelleme : 13.06.2007 / 23:23:37

PKK tarafından yola döşenen uzaktan kumandalı plastik patlayıcı infilak ettirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, devriye görevinden yaya olarak dönen askeri birliğin Yüksekova-Dağlıca kara yolundan geçişi sırasında, terör örgütü PKK tarafından yola döşenen uzaktan kumandalı plastik patlayıcı infilak ettirildi.

Patlamada, binbaşı Murat Özyalçın şehit oldu, 2 er de yaralandı.

Yaralıların, Yüksekova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi.

Patlamanın ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı belirtildi.

AİLESİ TEKİRDAĞ'DA

Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Binbaşı Özyalçın'ın ailesinin Tekirdağ'da  yaşadığı kaydedildi.

Hakkari Asker Hastanesi morguna kaldırılan Binbaşı Özyalçın'ın  cenazesinin, yarın Hakkari'de düzenlenecek törenden sonra Tekirdağ'a  gönderileceği öğrenildi.

DÜN AKŞAM TACİZ ATEŞİ AÇILDI

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine dün akşam teröristlerce taciz ateşi açıldığını, teröristlerin yakalanması için arama faaliyetlerinin devam ettiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde terörle mücadeleye ilişkin yer alan duyuruda, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde emniyet görevi icra eden güvenlik güçlerine dün saat 19.00'da bir grup terör örgütü mensubu tarafından taciz ateşi açıldığı, olayda herhangi bir can ve mal kaybının meydana gelmediği belirtildi. Duyuruda, teröristlerin yakalanması için arama faaliyetine devam edildiği kaydedildi.

Şırnak'ta terör örgütü mensuplarına ait her biri 450 gram ağırlığında 9 adet TNT kalıbının 11 Haziran Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında ele geçirildiği, patlayıcı maddelerin emniyetli bir bölgede imha edildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious