Binbir suratlı dolandırıcı aranıyor

Binbir suratlı dolandırıcı aranıyor.11673
  • Giriş : 21.04.2008 / 18:03:00

Çeşitli şehirlerde Sahte isimlerle kurduğu firmaların adına bankalarda aldığı çek koçanlarıyla yüzlerce esnafı dolandıran Takiyeddin Yıldız, alacaklıları ve polis tarafından köşe bucak aranıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hesap açtığı banka personeli ve yöneticileriyle samimiyet kuran Yıldız, Bankanın ve Esnafın güvenini kazandıktan sonra piyasayı dolandıran ve çok sayıda sahte kimlik kullanan kılıktan kılığa giren Takiyeddin Yıldız (39) Çok sayıda sabıkası olduğu öğrenildi.

4 YILDIR HER YERDE ARANIYOR

Polis tarafında her yerde aranan Takiyeddin Yıldız, 5 yıl önce İstanbul Küçükçekmece nüfus müdürlüğünde elde ettiği Ayhan Değirminci adına düzenlenmiş sahte kimlikle bankaları ve esnafı 3 milyon YTL (3 trilyon lira) dolandırdıktan sonra kayıplara karışmıştı. İstanbul, Bursa, Mersin, Adana ve Gaziantep’te bankaları ve tekstilcileri 4 ayrı sahte isim ve değişik fotoğraflarının yer aldığı nüfus cüzdanlarıyla piyasayı yaklaşık 3 milyon YTL (3 trilyon lira) dolandırdı.

KULLANDIĞI SAHTE KİMLİKLER

Ayhan Değirmenci, Osman Aydın, Ramazan Deniz, Murat Korucu ve son olarak geçtiğimiz yıl sonunuda Mardin Cizre’de Feremez Demir ismini kullanarak Cizre'deki esnafı milyarlarca lira dolandırıp kayıplara karışan Takiyeddin Yıldız, Dolandırıcılık, Sahte evrak düzenlemek ve ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından polis tarafında her yerde aranıyor.

EN SON CİZRE VE İDİL’DE ESNAFI DOLANDIRMIŞ

Bugüne kadar onlarca kişiyi mağdur eden binbir surat dolandırıcı Takiyeddin Yıldız, eline geçirdiği sahte kimliklere kendi fotoğrafını yapıştırarak değişik şehirlerde milyonlarca YTL alıp kaçtığı ve şehir şehir dolaşarak dolandırıcılık yaptığı ve en son Cizre ve İdil’de Feremez Demir adına düzenlediği nüfus cüzdanı ile esnafı dolandırdığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious