Bindiği otobüsün altında can verdi

  • Giriş : 26.09.2006 / 00:00:00

Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Darıca beldesinde halk otobüsünün altında kalan Halil Karaman (57) hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgilere göre Halil Karaman, Musa İlgaz yönetimindeki Gebze-Emek Mahallesi hattında çalışan 41 L 4670 plakalı özel halk otobüsüne evine yaklaşık 100 metre mesafeden, Osmangazi Mahallesi Recep Yazıcıoğlu Caddesi üzerinden bindi.

Otobüs hareket halindeyken açık bulunan orta kapıdan düşen Karaman, bir süre araçla birlikte sürüklendi. İçi tıklım tıklım dolu, kapıları da açık olduğu öne sürülen araçtan düşen Karaman'ı bir süre ne otobüs şoförü, ne de içindekiler fark etti. Üzerinden kimliğinin yanısıra sağlık karnesi de bulunan Halil Karaman'ın Gebze ilçe merkezindeki Özel Merkez Hastanesi'ne gitmek için evden çıktığı öğrenildi. Kaza sonrası halk otobüsünün şoförü Musa İlgaz, İstasyon Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Darıca belde sınırları içindeki toplu taşıma işini Öz Ertur firması sürdürüyor. Firma geçtiğimiz aylarda ilçe protokolünün de katıldığı basın toplantısı ile tüm otobüslerine kamera taktırdığını duyurmuştu. Polis otobüsün içindeki kameralara da ulaşıp kazayı aydınlatmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious