Bingöl ve Şırnak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit

Bingöl ve Şırnak'ta çatışma: 2 askerimiz şehit.7583
  • Giriş : 18.07.2008 / 10:01:00
  • Güncelleme : 18.07.2008 / 10:28:09

Bingöl ve Şırnak'ta güvenlik güçleri ile terör örgütü militanları arasında çatışma çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bingöl ve Şırnak'ta güvenlik güçleri ile terör örgütü militanları arasında çatışma çıktı. Çatışmada 1 üsteğmen ve 1 er şehit olurken 2 terörist de öldürüldü.

Alınan bilgiye göre, Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında güvenlik güçleri tarafından PKK terör örgütüne yönelik başlatılan arazi arama tarama faaliyetleri kapsamında dün akşam saatlerinde bir grup terörist ile karşılaştı.

Güvenlik güçlerinin 'Teslim Ol' çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine bir üsteğmen ağır yaralandı. Kırıkkale doğumlu olduğu öğrenilen Jandarma Üsteğmen Serkan Gençer, operasyon alanından helikopterle Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma Üsteğmen Serkan Gençer yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Çatışmada ayrıca 2 terörist silahları ile birlikte ölü ele geçti. Genç ilçesi kırsalında başlatılan operasyonlar genişletilerek devam ediyor. Operasyona helikopterler havadan destek veriyor.

Şırnak'ta güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir er şehit oldu. Edinilen bilgiye göre, Küpeli Dağında güvenlik güçleri, sürdürdükleri operasyonlarda bir grup PKK'lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada, piyade er Mesut Yılmaz, şehit oldu. Şehit er Yılmaz'ın cenazesi Antalya'ya gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*