Bingöl ve Yalova'da iki gün sıcak izni

  • Giriş : 27.06.2007 / 16:06:00

Engelliler, kronik hastalığı bulunan ya da hamile olanlar bugün ve yarın idari izinli sayılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bingöl ve Yalova'da, aşırı sıcaklar nedeniyle kamu personeli engelliler, kronik hastalığı bulunan ya da hamile olanlar bugün ve yarın idari izinli sayılacak.

Yalova Vali Yardımcı Özay Peker, yazılı açıklamasında, Sağlık Bakanlığının genelgesi kapsamında Valilik ve İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan karar doğrultusunda, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan her statüdeki görevliden kronik hastalığı olanlar, engelliler ve gebelerin bugün ve yarın idari izinli sayılacağını belirtti.

Peker, kamu kurum ve kuruluşlarında açık havada çalışanların aynı tarihlerdeki çalışma şartları ve saatlerinin de kurum amirlerince düzenleneceğini kaydetti.

-BİNGÖL-

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığının genelgesi kapsamında aşırı sıcakların etkili olduğu kentte bazı önlemlerin alındığı belirtildi.

Kamuda çalışan kronik hastalığı olanlar, açık alanda çalışanlar, engelliler ve hamilelerin bugünden itibaren iki gün izinli sayılacakları belirtildi.

Açıklamada ayrıca kentte su kesintilerinin yaşanmaması için ek önlemler alındığı kaydedildi.

-EDİRNE-

Edirne Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların sıcak hava ve neme karşı gerekli önlemleri almaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Sıcaklardan, özellikle 4 yaşından küçük çocuklar, yalnız yaşayanlar, engelliler, bakıma ihtiyacı olanlar, hamileler, 65 yaş ve üzeri yaşlılar, aşırı kilolular, açık alanda çalışanlar, kronik hastalığı olanlar, sürekli ilaç kullananlar ile alkol ve madde bağımlılarının etkilenebileceği bildirildi.

Öte yandan, kentte pazartesi günü 38, dün ise 41 derece olarak hissedilen hava sıcaklığının bugün 42 dereceye ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

-ERZURUM-

Afrika sıcakları yurdun büyük bölümünü etkisi altına alırken, Erzurum'da bahardan kalma günler yaşanıyor. Kentte gece en yüksek hava sıcaklığı 6, gündüz ise 24 derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, kentte etkili olan rüzgarın hava sıcaklığının artmasını engellediğini belirttiler.

Kentin cadde ve sokaklarında ceket ve hırkalarla dolaşan bazı vatandaşlar, sabah erken saatlerde ve gece üşüdüklerini kaydettiler.

Öte yandan, Meteoroloji yetkilileri Erzurum'da cuma günü başlayacak sağanak yağışların, hafta sonu aralıklarla devam edeceğini bildirdiler.

-MARMARİS-

Meteoroloji yetkilileri, Muğla'nın Marmaris ilçesinde hava sıcaklığının gölgede 42 derece ölçüldüğünü, nemin de etkisiyle bunun 50 derece hissedildiğini kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious