Bingöl'de 1 ölü, 2 yaralı terörist ele geçirildi

Bingöl'de 1 ölü, 2 yaralı terörist ele geçirildi .7540
  • Giriş : 28.07.2008 / 08:50:00

Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Asayiş Ekipleri Amirliği binasına yapılan saldırıda 1 teröristin ölü, biri ağır 2 teröristin de yaralı ele geçirildiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Balkanlıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Genç ilçesi kırsalından geldikleri saptanan 3 teröristin, gasp ettikleri bir taksi ile dün akşam otogar yanındaki Asayiş Ekipler Amirliği binasına el bombaları ve silahlarla saldırıda bulunduklarını, saldırıya ani cevap verilmesiyle teröristlerden birinin ölü, diğer ikisinin, biri ağır olmak üzere yaralı olarak ele geçirildiğini kaydetti.

Saldırıda güvenlik güçlerinde herhangi bir üzücü sonuç oluşmadığını, bunun da sevindirici olduğunu kaydeden Vali Balkanlıoğlu, şunları söyledi:

''Gasp ettikleri taksi şoförünün ifadesine göre, bunlar toplam 3 kişi. Genç kırsalında kıyafet değiştirerek önce bir telefon gasp etmişler sonra da köye çağırdıkları taksicinin ellerini ayaklarını bağlayarak taksiyle kent merkezine gelmişler.

Ama amaçlarına ulaşamadılar. Bunların sonu gelmiştir artık. Kuzey Irak'taki ağır zayiatlarını böyle masum insanlara saldırarak örtmeye çalışıyorlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*