Bingöl'de 1 terörist öldürüldü

  • Giriş : 09.06.2007 / 19:32:00

Arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri, bir grup terör örgütü mensubuyla temas sağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bingöl Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri, bir grup terör örgütü mensubuyla temas sağladı.

Güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışma sonucu 1 terörist; bir adet Kaleşnikof , 2 adet el bombası ve 5 adet Kaleşnikof şarjörü ile birlikte etkisiz hale getirildi.

Siirt'in Pervari ilçesinde de, dağlık arazi kesiminde arama tarama yapan güvenlik güçleri ile bir grup terör örgütü mensubu arasında çıkan çatışma sonucu herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi. Güvenlik güçleri, bölgede terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksatlı arama ve tarama faaliyetlerine devam ediyor.

Öte yandan terör örgütü PKK'nın araziye döşediği mayınlar bu defa da hayvanları vurdu. Bitlis'te terör örgütünün tuzakladığı mayınların patlaması sonucu 3 küçükbaş hayvan telef oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bitlis Merkez ilçesinde bir şahsa ait hayvan sürüsünün, terör örgütü mensuplarınca patlayıcı madde ile tuzaklanan bir mevziye girmesi sonucunda meydana gelen patlamada üç adet küçükbaş hayvanın telef olduğu bildirildi.

Şırnak Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri tarafından ise, terör örgütü mensuplarına ait 2 adet el bombası ve 1 adet RPG - 7 roketatar mühimmatı ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious