Bingöl'de Ak Parti'ye toplu katılım

Bingöl'de Ak Parti'ye toplu katılım.7245
  • Giriş : 08.03.2008 / 20:38:00

Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu Ak Parti’ye katıldı. Törende Ilıcalar Belediye Başkanı Maruf Günerigök ile birlikte Solhan Belediye Meclis üyeleri de AK Parti'ye geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ak Parti Bingöl il binasında yapılan törende Ilıcalar Belediye Başkanı Maruf Günerigök de Ak Partiye katıldı. İl Genel Meclisi İbrahim Sönmez’in yanı sıra Solhan Belediyesi Meclis üyelerinden Abdurrezzak Çiftçi, Muhittin Sevinç, Felemez Tezel, Fuat Ayçeman, Yılmaz Kırım, Nazım Kartal da Ak Parti’ye geçtiler.

Toplantıya Bingöl İl Koordinatörü Malatya Milletvekili İhsan Koca, AK Parti Bingöl milletvekilleri Cevdet Yılmaz, Kazım Ataoğlu ve Yusuf Coşkun katıldı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı katılım töreninde Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu dakikalarca ayakta alkışlandı.
Bilindiği üzere Niyazi Çavuşoğlu, 2004 yılında yapılan seçimlerde DYP’den Solhan Belediye Başkanı seçilmişti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde DYP’nin izlediği siyaseti, halkın özgür iradesine ipotek koyma anlamında kabul ettiğini belirterek, bu partiden istifa etmişti. Çavuşoğlu’ya beraber aynı partiden seçilen İl Genel Meclis üyesi İbrahim Sönmez ve yine aynı partiden Solhan Belediyesi Meclis üyeliklerine seçilen; Nazım Kartal, Abdurrezzak Çiftçi, Fuat Ayçeman, Yılmaz Kırım, Felemez Tezel ve Muhittin Sevinç de aynı gerekçeyle DYP’den istifa etmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious