Bingöl'de köy yolları ulaşıma kapandı

  • Giriş : 20.01.2007 / 00:00:00

Bingöl'de dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı 263 köy ve 800 mezranın tamamının yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özellikle Adaklı, Karlıova, Yedisu, Yayladare ve Genç ilçelerine bağlı köy yollarında ulaşımın büyük ölçüde aksadığını söyleyen İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birimi yetkilileri, merkez ve ilçelere bağlı 263 köy ve 800 mezranın tamamının yolunun ulaşıma kapandığını açıkladı. Yetkililer, kar yağışı ve tipinin durmasının ardından yol açma çalışmalarına başlaycaklarını belirtti.

Bingöl'ün civar iller ve ilçelerle olan karayolu bağlantısının kesilmediğini kaydeden Karayolları 84. Şube Şefi Mahfuz Koşan, yolların kapanmaması için aralıksız çalıştıklarını aktardı.

Koşan, Diyarbakır, Elazığ ve Muş karayollarındaki ekiplerinin kar temizleme çalışmalarını tamamladığını Erzurum karayolundaki ekiplerinin de çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.

Mahfuz Koşan, sabah saatlerinde başlayan tipinin devam etmesi durumunda karayollarının da kapanabileceğini söyledi.

Kar kalınlığının şehir merkezinde 30, yüksek kesimlerde de 60 santimetreye ulaştığını söyleyen Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri ise bugün ve yarın yağış beklediklerini bildirdi.

Ölçülen en yüksek hava sıcaklığının gece sıfırın altında 14, gündüz ise sıfır (0) derece olduğunu belirten yetkililer, sürücülerin buzlanmalara karşı dikkatli olmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious