Bingöl'de trafik denetimleri sıklaştırıldı

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Bingöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri 1 saatlik uygulamada 4 araca bin 751 YTL para cezası kesti. Araçlardan ikisi trafikten men edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şehir trafik akışını düzenlemek ve aksaklıkları gidermek için sabah saatlerinde çeşitli noktalarda uygulamalarda bulunan Bingöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, kuralları ihlal eden sürücülere ceza yağdırdı.

Devlet Su İşleri (DSİ) kavşağında trafik uygulaması yapan ekipler, 1 saatte 4 araca bin 751 YTL para cezası kesti, 2 aracı da trafikten men etti. Uygulamada ehliyeti olmayan 2 sürücünün her birine 206 YTL para cezası kesildi.

Mahkemeye çıkarılan sürücülerin her biri 620 YTL daha para cezasına çarptırıldı. Öte yandan Zorunlu Mali Sigortası'nı geciktiren bir araca ise 49 YTL para cezası kesildi, araç trafikten men edildi.

Bir diğer araca da araç muayenesi geciktiği için 49 YTL para cezası kesildi, araç trafikten men edildi. Sürücülerin kurallara uymamakta direndiğini söyleyen trafik ekipleri, en büyük sıkıntının şehiriçindeki ana caddelerdeki araç parkı olduğunu ifade etti. 3 gün ardı ardına aynı araca uygunsuz park ettiği için ceza kesmelerine rağmen sürücülerin kuralları çiğnemekte ısrarcı davrandığını kaydeden trafik ekipleri; "Kural dışı park ve davranışlarda bulundukları için ceza yazıyoruz ancak sürücülerimiz 'yazarsan yaz' diyerek bu olumsuz tutumlarını sürdürüyorlar. Sürücülerimizin daha rahat, huzurlu ve güvenli bir trafik için duyarlı olmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

DSİ, kültür ve diğer kavşaklarda trafik denetimlerin sürekli yapılacağını bildiren Trafik Şube ekipleri, kontrol noktalarından geçen bütün araçların denetleneceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious