Bingöl'de yeraltına 17 bin 571 metre kablo döşendi

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (FEDAŞ) Bingöl Müessese Müdürlüğü'nün enerji hatlarının yeraltına alınması çalışmalarında, 3 caddede 5 bin 967 orta gerilim, 11 bin 604 metre alçak gerilim kablosu yeraltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen yıl başlatılan ve çarşı merkezinde yeraltına alınan enerji hatlarıyla ilgili bilgi veren FEDAŞ Bingöl Müessese Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, enerjide yeni bir sayfa açtıklarını söyledi.

Yıllardır yaşanan elektrik kesintilerinin ortadan kaldırılması için başlatılan altyapı çalışmalarında Genç, İnönü ve Kültür caddeleri ile bağlı sokaklardaki sıkıntıların çözüldüğünü belirten Arslanboğa, geçen yıl enerjileri yeraltına alınamayan abone hatlarının bu yıl yeraltına alınarak şebekelere bağlandığını ifade etti.

Amaçlarının Bingöl'deki tüm enerji hatlarını yeraltına alarak havai iletime son vermek olduğunu söyleyen Arslanboğa şöyle konuştu: "Genç, İnönü ve Kültür caddeleri ile bağlı sokaklarda 5 bin 967 orta gerilim, 11 bin 604 metre alçak gerilim kablosu yeraltına alındı.

Ayrıca kaldırımları işgal eden, görüntü kirliliğine neden olan beton ve demir direkler sökülerek yerine galvanizli direklerle aydınlatma sistemi kuruldu.

Enerji hatlarının yeraltına alınması için başlatılan çalışmalarımız bundan böyle de devam edecek. Çalışmalarımızdaki temel hedef yeraltı hatlarını sıfır hatayla bitirmektir."

Enerji konusunda Bingöl'de yeni bir döneme girdiklerinin altını çizen Arslanboğa, "Birinci büyük gelişme enerji kesilmelerinin azami seviyeye çekilmesi, ikinci büyük gelişme de görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasıdır. Kaldırımları işgal eden direkler kaldırıldıktan sonra çarşı merkezi ciddi anlamda bir güzellik kazandı. Bu çalışmaların devamını sağlayarak Bingöl'de enerji problemini ortadan kaldırmayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious