Bingöl'deki 1 Mayıs kutlamalarına 14 kişi katıldı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Bingöl'de 1 Mayıs kutlamalarına 14 kişi katıldı. 1 Mayıs kutlamaları için yapılan basın açıklamasında katılımcılardan daha çok basın mensubu ve güvenlik görevlisi hazır bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

14 kişinin katıldığı basın açıklamasının yapıldığı Saat Kulesi önünde katılımcılardan daha çok basın mensupları ve güvenlik görevlileri yer aldı. Yaptığı basın açıklamasında AK Parti Hükümeti'ne yüklenen Eğitim-Sen Bingöl Şube Başkanı Tarkan Demirkuş AK Parti Hükümeti'nin Türkiye'yi günden güne karanlığa sürüklediğini söyledi.

Demirkuş açıklamasına şöyle devem etti: "AK Parti iktidara geldiği günden bu yana çıkardığı halk karşıtı yasalarla emekçilerin kazanılmış haklarını ortadan kaldırdı. Halkı ve emekçileri geleceksizleştirip, tüm kamu hizmetlerini özelleştirme ve ticarileşme yoluyla sermayeye devretti. Uyguladığı emperyalist, kapitalist, neo-liberal politikanın sorunsuz hayata geçmesi için de emekçileri baskı ve zorla susturmaya ve sindirmeye çalışıyor"

Hükümetin uyguladığı neo-liberal politikaların son hamlesinin Sosyal Güvenlik Yasası, Genel Sağlık Sigortası Yasası ve Terörle Mücadele Yasası'nın olduğunu belirten Demirkuş, Sosyal Güvenlik Yasası, Genel Sağlık Sigortası Yasası ile sağlığın bir hak olmaktan çıkarıldığını ifade etti.

Demirkuş, bu yasalarla emekliliği imkansız kılan AK Parti'nin sermayeye yeni soygun ve talan alanları açtığını ileri sürdü.

Demirkuş, Hükümetin yine Terörle Mücadele Yasası'nda yaptığı değişikliklerle de her tür muhalif tepkiyi 'terör' kapsamına alarak özgürlükleri kısıtladığını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious