Bingöllü köylü neden dağa çıkıyor?

Bingöllü köylü neden dağa çıkıyor?.11857
  • Giriş : 11.12.2008 / 20:24:00

Köyde sabit telefon hattı olmadığı için köylüler görüşmelerini yüksek tepelerden yapıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Hasanova köyünde sabit ev telefon hattı olmadığı ve GSM şebekeleri çekmediği için vatandaşlar telefon görüşmelerini ilginç bir yöntem deneyerek yapıyor.

Telefon çekmediği için vatandaşlar köyün arkasında bulunan dağ ve tepelere çıkıp görüşmelerini yapıyor. İletişimden mahrum olduklarını belirten Kemal Yılmaz isimli köylü, acil durumlarda büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtti. Yılmaz, "Köyümüzde telefon yok. Bir çok köye uydudan kablosuz telefon hattı çekildi, ama bizim köyde sabit ev telefonları yok.

GSM hatları da köyümüzde çekmediği için büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Telefon açmak istediğimizde köyün arkasında bulunan dağ ve tepelere çıkıp görüşme yapıyoruz. Ama buradaki görüşmelerimiz de sağlıklı olmuyor. Şuan geldiğimiz bölgenin sadece bir noktasında telefon çekiyor. Bazen buraya geldikten sonra telefonları ellerimize alıp daha yukarılara kaldırıp konuşuyoruz. Bu da sağlıklı olmuyor. Yaşadığımız bu sıkıntıdan kurtulmak için yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

Karlıova ilçesine 19 kilometre uzaklıkta bulunan Hasanova köyünün 50 hane ve yaklaşık 500 nüfuslu olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*