Binlerce bisikletsever Küçükçekmece'de buluştu

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Küçükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl 8.'si düzenlenen Bisiklet Şenliği başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Küçükçekmece Belediyesi'nin bu yıl 8.'sini düzenlediği bisiklet şenliği 'Arabadan in bisiklete bin' sloganıyla başladı. Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesi önünde başlayan şenliğe İstanbul'un dört bir yanından bisiklet sever katıldı. Bisiklet şenliğiyle ilgili bir konuşma yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, amaçlarının halka bisiklet sevgisini aşılamak ve geliştirmek olduğunu söyledi. İstanbul genelinde vatandaşların bisiklet kullanabilecek yeterli alanların olmadığını savunan Yeniay, "İstanbul'da bisiklet kullanmak için yeterli alan yok. Düzenleyeceğimiz şenliklerle bu alanların kurulmasına yardımcı olacağız. Bu yılki şenliğimize 5 bine yakın bisiklet sever katıldı." şeklinde konuştu.


Şenliğe engellilerin de katıldığı gözlenirken aynı zamanda Küçükçekmece Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi'nde çalışan Ayhan Tekin, "Bisiklet kullanmaya hiçbir şey engel değildir. Herkesi bisiklet şenliğine bekliyorum." diye konuştu.


Belediye Başkanı Aziz Yeniay, AKP İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır'nda bisikletleriyle katıldığı şenliğe, başlama komutunun verilmesinin ardından binlerce bisiklet sever pedal çevirdi. Trafiğe kapalı 20 kilometrelik parkur sonunda bisiklet severler bitiş alanında piknik yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious