Binlerce Darendeli Bursa'da buluştu

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Bursa Darendeliler Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Yıldırım Doğa Parkı'nda düzenlenen piknik şölenine Bursa ve çevre illerinden binlerce Darendeli katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dernek Başkanı Cemal Ünsal; "Ülkemizin en çok huzur ve sağduyuya ihtiyacı olan şugünlerde biraraya geldik. Hemşehrilerimizle hem hasret giderdik hem de kardeşliğimizi bir kez daha gösterdik" dedi.

Doğa Parkı'ndaki şölene yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Şölene şehir dışından da büyük ilgi vardı. Çeşitli oyun ve gösterilerin yapıldığı şölende çocuklar de okudukları şiirle şöleni renklendirdi. Sponsor firmalar aracılığıyla finansmanı sağlanan piknikte konuklara, büyük kazanlarda özel olarak pişirilen Darende Kebabı ikram edildi. Bu yıl 4.'sünü yaptıkları geneleksel şöleninin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini söyleyen Darendeliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Ünsal; "Bizler yoğun iş temposundan bir süre de olsa sıyrılarak hemşehrilerimizle hasret gideriyoruz. Aramızda işadamı, esnaf, bürokrat ve devlet memuru var. Ailelerimizin katılımıyla düzenlediği şölende ülkemizin bugünlerde en çok ihtiyacını duyduğu birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha kavradık" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious