Binlerce İngiliz ırkçılığı protesto etti

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

İngiltere'de son zamanlarda görülen ırkçılık olaylarına karşılık bir araya gelen binlerce İngiliz vatandaş Müslüman ve Afrikalı göçmenlere ayrımcılık yapıldığını belirterek, ırkçılık olaylarını konserler eşliğinde protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"Müziği sev, Irkçılıktan nefret et"(Live Music-Hate Racism) sloganı ile başlatılan kampanya çerçevesinde başkentte gerçekleşen konserli protestoda bir çok amatör müzik gurubu sahnede şarkılar eşliğinde ırkçılığı kınayan mesajlar verdi.

Gösteriyi organize eden yetkililerden biri yaptığı konuşmada, vatandaşları ırkçılık tehlikesine karşı uyardı. Sahneden vatandaşlara seslenen organizatör, İngiltere ve Avrupa'nın bir çok ülkesinde ırkçılık olaylarının görüldüğünü belirterek, İngiliz Ulusal Partisi'nin ülkede ırkçılık yaptığını söyledi. İngiliz Ulusal Partisi'nin(British National Party) müslümanlara ve yabancılara ayrımcılık yaptığını vurgulayan şahıs, "Bu partinin web sitesine girdiğiniz zaman, size ırkçılık adına herşeyi teklif ediyor. Hep beraber bunun üstesinden geleceğiz."dedi.

Bu arada gösteri sırasında İşçi partililerce meydana kurulan standlarda ABD Başkanı George Bush bir numaralı terörist olarak protesto edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious