Biodizel tesisi çöktü: 3 kişi öldü

Biodizel tesisi çöktü: 3 kişi öldü .8737
  • Giriş : 23.11.2008 / 14:39:00
  • Güncelleme : 23.11.2008 / 14:42:53

Antakya’da Yeni Sanayi Sitesi’nde bulunan bir biodizel yağ tesisinde patlama meydana geldi. 3 kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antakya'da Yeni Sanayi Sitesi'nde bulunan bir biodizel yağ tesisinde patlama meydana geldi. Binanın çökmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti. 5 kişi de yaralandı.

Yaralıların, Antakya Devlet Hastanesi'nde tedavileri sürüyor. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor. Patlama sonrası çıkan yangın ise, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Çöken binanın enkazında yapılan aramalarda Berkay Pürdel, Gülhan Tohumcu ve Ahmet Kıyıcı isimli kişilerin cesetleri bulundu.

Olayda, İsmail ve Hamza Pürdel, Mersin Bolaca ve Abdülcelil Köse yaralandı. Kimliği sonradan belirlenen Fevzi Köse'nin de hastanede tedavi altında olduğu bildirildi.

CENAZELER AİLELERE TESLİM EDİLDİ

Antakya'da yıldırım düşmesi sonucu çöken biodizel madeni yağ tesis binasının enkazından çıkarılan biri çocuk 3 kişinin cesetleri, toprağa verilmek üzere ailelerine teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, Güzelburç Beldesi Yeni Sanayi Sitesi'nde, dün akşam saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu sonucu İsmail Pürdel'e ait tesis binasının çökmesi sonucu enkaz altından çıkarılan Berkay Pürdel (10), Gülhan Tohumcu (37) ve Ahmet Kıyıcı'nın cesetleri, Antakya Devlet Hastanesinde yapılan otopsinin ardından, toprağa verilmek üzere ailelerine teslim edildi.

Olayda yaralanan tesis sahibi İsmail Pürdel'in oğlu Berkay Pürdel ve işçi olarak çalışan Ahmet Kıyıcı'nın Kırıkhan ilçesinde, Gülhan Tohumcu'nun ise
İzmit'te toprağa verileceği bildirildi.

Bu arada, Antakya Devlet hastanesinde tedavi altına alınan yaralılar İsmail (44) ve oğlu Hamza Pürdel (14), Mersin Bolaca (58), Abdülcelil ve Fevzi
Köse'nin taburcu edildikleri belirtildi.

-İNCELEME SÜRÜYOR-

Hatay Vali Vekili Ali Muhittin Varol da olay yerinde inceleme yaptı. Voral, olayın yıldırım düşmesi sonucu meydana gelip gelmediğine ilişkin
olarak incelemenin sürdüğünü, konuyla ilgili olarak daha sonra açıklama yapılacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*