Bir aile faciası!

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Ağrı’nın Patnos İlçesi’nde iki ay önce evlenen gelinin kayınpederinden dayak yediğini iddia ederek babaevine dönmesi Davet ve Maskar ailelerini düşman etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kenan Davet ve Leman Davet yaklaşık iki ay önce yapılan düğünle evlendi. Damat Kenan Davet, düğünden bir ay sonra çalışmak için İstanbul’a gitti. Ancak evde kaldığı sürede kayınpederi 52 yaşındaki Abdurrahman Davet'ten dayak yediğini öne süren Leman Davet, Patnos İlçesi Günbeli Köyü’ndeki babaevine döndü. Eşinin kaçtığını öğrenen Kenan Davet hemen Patnos’a geldi. Eşiyle görüşüp eve dönmesini isteyen Kenan Davet, bunda başarılı olamadı.

Bunun üzerine damat ve gelinin aileleri yüzyüze görüşüp sorunu çözmek için bugün saat 10.30 sıralarında Dörtyol Kavşağı'nda buluştu. Barışmak için buluşan dünürler Abdurrahman Davet ile Cemil Maskar arasındaki konuşma kısa sürede önce tartışmaya ardından silahlı- bıçaklı kavgaya dönüştü. Belinden çıkardığı tabancasını ateşleyen Abdurrahman Davet, dünürü Cemil Maskar’ı öldürdü. Maskar’ın yakınları da damat Kenan Davet’i bıçaklayarak öldürdü. Çıkan kavgada gelinin kardeşi Mehmet Maskar da bıçakla yaralandı.Maskar, Patnos Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Bölgede güvenlik önlemi alan polis, olay yerinde 8 boş kovan bulurken Mustafa Maskar, Ümit Maskar, Mehmet Maskar adlı kişiler gözaltına alındı. Polis, kaçan Abdurrahman Davet’in yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious