Bir an evvel seçim yapılmalı

  • Giriş : 13.03.2006 / 00:00:00

Partisinin il kongresine katılan Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir an evvel sandığa gidilmesini isteyen Ağar, şunları söyledi: “Çiftçi, ortada kaldı. Nüfus artmasına rağmen çiftçiye ayrılan para azaldı. Esnaf, perişan oldu. Geçmişte 1 kilo buğday satıp bir litre mazot alanlar, bugün bir kilo buğdayla bir bardak çay içemez hale geldi. Organize sanayi bölgelerindeki küçük sanayiciler çöktü. İnsanlar iş yerlerini kapatıyor. İşsizlik çığ gibi büyüyor. Orta sınıf yoksulluk sınırı içerisine girmiştir. Dediklerimiz bir bir çıkıyor. Türkiye çaresizlik içerisindedir. Bu yolun sonu görülmüştür. Bir tek çıkış vardır, o da Doğru Yol Partisi’dir.”Biz köylünün partisiyiz

Bazılarının DYP’ye ‘köylü partisi’ dediğini anlatan Mehmet Ağar, “Bundan asla rahatsız olmam, aksine mutluluk duyarım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çiftçiyi milletin efendisi ilan etmiştir. Efendiye hizmet etmek, onların problemlerine çözüm bulmak, büyük gururdur” dedi. Başörtüsü meselesine de değinen Ağar, sözlerini şöyle tamamladı: “İmam hatipli çocuklarımız, bizlerin çocuklarıdır. Başını örten, inanışı gereği türban takan da bizim kızımızdır. Onlardan bu ülkeye hiçbir zarar gelmemiştir. Meseleyi, iktidar olursak ancak biz çözeriz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious