Bir anlık ihmal treni kabusa çevirdi

Bir anlık ihmal treni kabusa çevirdi.12236
  • Giriş : 21.06.2009 / 08:24:00

Diyarbakır İstanbul seferini yapan Güney Ekspresi'nin Eskişehir Alpu içesi yakınlarında seyir halinde iken bir çocuk trenin penceresinden düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir'in Alpu ilçesinde seyir halindeki yolcu treninden düşen çocuk ağır yaralandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Alperen Altun (5), babası Vedat Altun (37) ve annesi Sevgi Altun (35) ile Diyarbakır-İstanbul seferini yapan Güney Ekspresi'ne bindi.

Trenin Eskişehir'de Alpu-Ağapınar istasyonları arasında seyrettiği sırada Alperen Altun, pencereden sarkıp dışarıya bakmak istedi. Dengesini yitiren çocuk, seyir halindeki trenin açık penceresinden demiryolunun kenarına düştü. Olayı hemen farkeden baba Vedat Altun, vagondaki acil durum frenini çekerek treni durdurdu.

Daha sonra çocuğu aramaya başlayan yolcular, küçük çocuğu trenin yaklaşık 1 kilometre gerisinde rayların kenarında yaralı durumda buldular. Bu arada, oğlunun yanına gitmek isteyen anne Sevgi Altun da trenin merdivenlerinden düşerek ayağından yaralandı. Yaralılar, trenle Eskişehir Garı'na getirildi.

Sevgi ve Alperen Altun, garda 112 acil servis sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldılar.

Alperen Altun'un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*