Bir annenin feryadı

Bir annenin feryadı.8806
  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Biri askerde, diğeri işte geçirdikleri iki kaza sonucu akli dengelerini kaybeden iki kardeş, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstiklal Mahallesi 18. Sokak'ta ikamet eden Yuvacı ailesinde bir insanlık dramı yaşanıyor. Anne Ayşe Yuvacı'nın iddiasına göre küçük oğlu Yakup Yuvacı (38), askerde trafo patlaması sonucu akli dengesini kaybetti. Yuvacı, oğlu Yakup'un bu durumunu askerden döndükten yaklaşık bir yıl sonra fark ettiklerini söyledi. Diğer oğlu Ramazan Yuvacı (44) da yine annenin ifadesine göre 2001 senesinde inşaattan düşmesi sonucu komaya girdi ve 6 ay bitkisel hayatta kaldı. Ramazan'ın bitkisel hayattan çıktıktan sonra akli dengesinin bozulduğunu anladıklarını söyleyen anne Yuvacı, bunun üzerine evli ve 3 çocuk babası oğlunun eşinin boşanma davası açması nedeniyle çocukları ve eşinden ayrılmak zorunda kaldığını anlattı.

Akli dengesi bozuk iki kardeş annelerinin yanında kalıyor. Ancak ilaç kullanmadıkları zamanlarda zarar verir hale geldikleri için anne Ayşe Yuvacı, kendisini odaya kilitleyerek yatabiliyor. Çocukları ise evin yan tarafına yapılan tek odalı evde kalıyor. Penceresinde cam olmayan, 2 yatak ve 1 sobanın bulunduğu odada yaşam mücadelesi veren Yuvacı kardeşler, uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Çocuklarına şimdilik kendisinin baktığını belirten anne Ayşe Yuvacı, eşinden kalan 400 YLT emekli maaşıyla geçindiklerini ifade etti. Anne Yuvacı, "Ben hayatta olduğum sürece çocuklarıma bakmaktan hiçbir zaman geri kalmam. Can güvencem olmasa bile ne olursa olsun onlar benim çocuklarım. Benim asıl endişem ben vefat ettikten sonra çocuklarımın durumunun en olacağı. Çocuklarıma devletin sahip çıkmasını istiyorum. Böylece gözüm arkada kalmaz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious