Bir annenin iyi ve kötü günü!

Bir annenin iyi ve kötü günü!.8014
  • Giriş : 22.02.2009 / 13:52:00
  • Güncelleme : 22.02.2009 / 14:10:00

Gaziantep'te ev kadını 26 yaşındaki Sevgi Satıl, evlerinde çıkan yangında 1 yaşındaki kızı Çiğdem’i kaybettikten 1 gün sonra erkek bebek dünyaya getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahinbey İlçesi Kozluca Mahallesi'ndeki 2 katlı evde oturan ve 2'nci çocuğuna 9 aylık hamile olan Sevgi Satıl, 19 Şubat'ta, tek çocuğu kızı Çiğdem'i sobanın bulunduğu odada uyutup, kısa süre için alt kattaki kayınvalidesinin yanına gitti. Bu sırada sobanın yanmayı kolaylaştıran hava deliğinden sıçrayan kıvılcımlar halıyı tutuşturdu. Alevler, kısa sürede büyürken, evine döndüğünde yangını fark eden Sevgi Satıl, canı pahasına alevlerin arasına dalıp, kızı Çiğdem'i dışarı çıkardı. Hamile kadın kısmen yanıp, yaralanırken, kızı Çiğdem'in vücudunda ağır yanıklar oluştu.

Yaralı anne Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne, kızı Çiğdem ise, Gaziantep Çocuk Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan küçük kız daha sonra annesinin tedavi gördüğü Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nin Yanık Servisi Yoğun Bakım Ünitesi'ne sevkedildi. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Çiğdem Satıl kurtarılamadı.
Doktorun normal doğumuna 10 gün kaldığını söylediği Sevgi Satıl ise, yangın olayının verdiği heyecanla doğum sancıları çekmeye başladı.

75'inci Yıl Kadın Doğum Hastanesi'ne sevk edilen Satıl, yaşadığı acı olaydan 1 gün sonra sezaryenle 3 kilogram ağırlığında sağlıklı erkek bebek dünyaya getirdi. Eşi işsiz olan, evlerinin kül olduğu yangında tek çocukları olan kızını kaybeden Sevgi Satıl, 'Yıldıray' adını verdikleri oğluna sımsıkı sarılıp, “Allah bir evladımı benden aldı, birini verdi.

Kızımın acısını unutmam mümkün değil ama artık oğlumuz için yaşayacağız. Yangında her şeyimizi kaybettik. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. İnşallah eşim iş bulana kadar bize yardımcı olacak hayırseverler çıkar” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*