Bir annenin yıkıldığı an

Bir annenin yıkıldığı an.11446
  • Giriş : 01.06.2008 / 10:01:00

İzmir'de, kırık içki şişesiyle öldürülen oğlu Çetin Aktan'ın (40) cansız bedeniyle karşılaşan anne Tanure Aktan, olay yerinde sinir kirizi geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konak İlçesi Basname Semti'nde meydana gelen olayda, Çetin Aktan (40), park içinde bir süre sohbet ettiği arkadaşı Y.Y. (38) tarafından aralarında çıkan tartışma sonucu kırık içki şişesiyle öldürüldü. İkilinin bir süre alkol aldıkları daha sonra tartıştıkları iddia edildi.

Olay, akşam saatlerinde Konak İlçesi Basmane Semti'ndeki Aziziye Parkı'nda meydana geldi. İşsiz olduğu öğrenilen 40 yaşındaki Çetin Aktan, arkadaşları 35 yaşındaki S.K. ve "ırza geçmek" suçundan sabıkalı 38 yaşındaki Y.Y. ile park içerisinde alkol almaya başladı. S.K., aldığı alkolun da etkisiyle bir süre sonra sızdı. Alkol almaya devam eden Y.Y ve Aktan tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Y.Y. içki şişesini kırıp tartıştığı Aktan'ı yaralayıp kaçtı. Olayı gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri Aktan'ın kan kaybından hayatını kaybettiğini tesbit etti. Kaçan Y.Y. ise olaydan kısa süre sonra polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Daha sonra olay yerine gelen Çetin Aktan'ın annesi Tanure Aktan ise yerde oğlunun cansız bedeniyle karşılaşınca sinir krizleri geçirdi. Acılı anne polisler tarafından güçlükle sakinleştirildi. Y.Y.'in ilk sorgusunda Aktan'ı kendisine küfür ettiği için öldürdüğünü söylediği bildirildi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious