Bir avukat Baykal'ı mahkemeye vererek haklarını arıyor

Bir avukat Baykal'ı mahkemeye vererek haklarını arıyor.10050
  • Giriş : 21.10.2007 / 08:40:00

Mahkemeye gitme kararı alan avukat Baykal'ın, referandumu etkileyeci yaptığını düşünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avukat Şuay Alpay, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı, referandumu etkileyerek, yüksek hakimleri tehdit edici konuşmalar yaptığı gerekçeyle hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Şuay Alpay, Balkal'ın bir televizyon kanalında “Referanduma oy kullanmadı diye kimseye ceza verilebileceğine inanmıyorum. Bunu yapacak babayiğit olamaz. Uygulasınlar ki göreyim bakalım. Millete ceza vermeye kalkanlar onun altında kalırlar” sözlerinden dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda seçim ve referandum sürecini yürütmekle görevli ve yetkili olan yüksek hakimleri doğrudan ve dolaylı olarak Deniz Baykal tarafından tehdit etmiş olduğunu savunan Avukat Alpay şöyle konuştu:

“Bir avukat ve vatandaş olarak verdiğim suç duyurusunda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın açıklamasında suç oluşturabilecek tehdit ve tezyif edici cümlelerden dolayı suç duyurusunda bulunuyorum. Sayın Deniz Baykal bu açıklamayı yaparken bir şeyi ihtiyat haline getiriyor. Anayasa Mahkemesi'nde yargılamanın devam ettiği süreçte ‘Şöyle çatışma çıkar’ söylemleriyle tehdit dolu açıklama yapması sayın Baykal'da alışkanlık haline geldi. Sayın Baykal siyasi kimliği olan ve genel başkan sıfatını taşıyan bir insanın kullanmayacağı ve tercih etmeyeceği bir üslup içerisinde. Baykal bu söylemleriyle suç işlediğinden kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious