Bir ay daha oyalansınlar!

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Sağlık Bakan'ı Recep Akdağ'dan Köşk için ilginç yorum

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Yozgat'ta bulunan sağlık kuruluşlarında incelemelerde bulunduktan sonra vatandaşlarla sohbet toplantısına katıldı.

Bakan Akdağ, Yozgat Devlet Hastanesi ve diğer sağlık kuruluşlarında yaptığı incelemelerde, ilgililerden bilgi alıp, hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet etti. Daha sonra, AK Parti İl Başkanlığı tarafından Yimpaş Kültür Merkezi salonunda düzenlenen sohbet toplantısına katıldı.
Vatandaşlara hitaben konuşma yapan Bakan Akdağ, önemli süreç yaşandığını, yakın gelecekte Cumhurbaşkanının seçileceğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı seçimlerinin 7 yılda bir yapıldığını ve bu sürenin dolmak üzere olduğunu da kaydeden Bakan Akdağ, ''Hala demokrasiyi içine sindirememiş olanlar, hala toplum mühendisliği yaparak kendi istediklerini millete dayatabileceklerini düşünenler, bu seçimler ile ilgili kafaları bulandırmaya çalışıyorlar'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin nasıl yapılacağının Anayasada belli olduğunu da ifade eden Bakan Akdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Şundan bütün vatandaşlarımız emin olabilirler ki, çok yakın zaman içerisinde halkımızın oyları ile iktidara gelen Ak Parti, halkımızın, milletimizin Cumhurbaşkanını seçerek, layık olduğu koltuğa oturtacaktır. Toplum mühendisleri, demokrasiyi içine sindiremeyenler varsın şurada bir ay daha kendi hayalleri ile oyalanıp dursunlar, onları da kendi hayalleri ile baş başa bırakalım. Bizim çekişme siyasetinden, bizim gerginlik siyasetinden, bizim karanlıklar siyasetinden, bizim çamur siyasetinden beklediğimiz bir şey yok. Biz ülkenin bunlardan ne çektiğini biliyoruz. Bu çeşit siyaset alışkanlığında bu ülkenin, sizin, bizim çoluğumuzun, çocuğumuzun neler çektiğini biliyoruz, bunları onlarca yıl yaşadık, ülke bunun için geriye gitti. Konuşurken sürekli olarak gergin duran, gergin konuşan, gülümsemeyi unutmuş siyasilere asla prim vermeyin, onlar bu memlekete yararlı bir iş yapamazlar.'' Bakan Akdağ, daha sonra da İl Kültür Müdürlüğü salonunda sağlık personeli ile basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious